W pierwszym kwartale 2023 roku – 5G, 4G i 3G – Plus liderem szybkości internetu

Serwis SpeedTest.pl opublikował ranking szybkości internetu mobilnego za pierwszy kwartał 2023. Plus, który od dawna dominuje w kategorii 5G, wszedł na pierwsze miejsce w całościowym, ogólnym rankingu internetu mobilnego. Ranking SpeedTest.pl przygotowany został na podstawie ponad 800 tys. testów obejmujących wszystkie technologie internetu mobilnego, czyli 5G, 4G i 3G, u wszystkich operatorów w Polsce.

Od momentu uruchomienia technologii 5G Plus zdecydowanie wyprzedza pozostałych operatorów w tej kategorii. Dzięki udostępnieniu w marcu tej technologii wszystkim użytkownikom Plusa i Plusha posiadającym odpowiednie urządzenie oraz rozbudowie zasięgu, 5G Plusa stało się powszechnie dostępne, przyczyniając się w ten sposób do poprawy jakości dostępu do internetu w naszym kraju.

Wyróżniający się zdecydowanie najwyższą prędkością pobierania danych internet 5G w coraz większym stopniu staje się więc podstawowym internetem dla klientów Plusa. Potwierdzają to marcowe wyniki rankingu SpeedTest.pl, w którym Plus zajął pierwsze miejsce nie tylko w kategorii 5G, ale również w ogólnym rankingu szybkości internetu mobilnego. Zestawienie powstało na bazie 815 tys. pomiarów prędkości wykonanych w sieciach wszystkich operatorów mobilnych w aplikacjach dla Android i aplikacji dla iOS.

W przypadku wyników obejmujących jedynie marzec 2023 przewaga Plusa, jeśli chodzi o kluczowy parametr, czyli pobieranie danych, była zdecydowanie większa.

Pełną dominację Plusa pod względem szybkości ściągania danych widać w zestawieniu wyników pomiarów w najnowocześniejszej i najszybszej technologii 5G.

Popularyzacja technologii 5G gwarantuje użytkownikom szybsze i bardziej płynne transmisje wideo, łatwiejszy dostęp do aplikacji chmurowych, większy komfort oglądania filmów i ulubionych seriali bez ich zacinania, wygodną pracę i naukę zdalną, płynne granie online oraz po prostu szybsze pobieranie plików, zdjęć i filmów.

Plus stale pracuje nad rozwojem i poprawą parametrów swojej sieci 5G. Od marca już ponad 20 milionów mieszkańców Polski ma dostęp do najszybszej sieci, składającej się z blisko 3500 stacji bazowych. Sieć obejmuje prawie 1000 miejscowości na terenie całego kraju. Efekty prowadzonych prac widoczne są w zestawieniu opublikowanym przez SpeedTest.pl.

Równocześnie ciągle poszerzana jest oferta urządzeń obsługujących najnowocześniejszą technologię. Obecnie dostępnych jest około 150 smartfonów oraz routerów 5G, dzięki którym możliwe jest korzystanie z nowego standardu internetu mobilnego. Wyniki niezależnego rankingu SpeedTest.pl są potwierdzeniem, że wybór sieci Plus to świetna decyzja dla osób ceniących sobie szybki i stabilny dostęp do internetu.

Źródło: https://www.speedtest.pl/wiadomosci/rankingi/plus-liderem-rankingu-mobilnego-i-5g-w-1q-2023-roku/.


Poszukujesz dobrego abonamentu dla swojego smartfona? Sprawdź nasz aktualny ranking abonamentów komórkowych

Może Ci się również spodoba