6 powodów, dlaczego warto wybrać biurko elektryczne

Kosztujące średnio 2-3 tys. zł. biurko elektryczne po prostu musi budzić skrajne emocje. Jedni uznają je za gadżet dobry dla nerdów i gamerów. Drudzy powiedzą, że takie biurka powinny być standardem w miejscach, gdzie pracuje się w różnych pozycjach lub z jednego stanowiska korzysta kilka osób. Jeśli bliżej Ci do tego drugiego stanowiska, ale wciąż się wahasz, czy warto zainwestować w biurko elektryczne, to powiemy krótko – warto. Oto 6 powodów, dlaczego.

  1. Biurko elektryczne to niebywała wygoda

Perspektywa regulacji wysokości blatu jednym kliknięciem przekonuje nawet największych sceptyków. Funkcję elektrycznej regulacji docenią przede wszystkim osoby, które faktycznie będą z niej korzystać, czyli pracują na zmianę na jednym stanowisku albo muszą często zmieniać pozycję z siedzącej na stojącą. Biurkiem steruje się za pomocą intuicyjnego w obsłudze panelu. Często posiada on wbudowany moduł pamięci, który umożliwia zapisanie kilku ulubionych ustawień. Dzięki temu jednym kliknięciem można przestawić się z pracy siedzącej na stojącą (i v.v.) albo dostosować do swoich potrzeb biurko użytkowane wcześniej przez innego pracownika lub domownika.

  1. Biurko elektryczne to inwestycja w zdrowie

Blat biurka nie może być zamontowany ani za wysoko, ani za nisko. Jego położenie powinno uwzględniać Twój wzrost i charakter wykonywanej pracy. Salony meblowe oferują gotowe biurka w kilku standardowych rozmiarach. I pewnie uda Ci się znaleźć wśród nich pasujący model – o ile zawsze pracujesz w tej samej pozycji, będziesz jedynym użytkownikiem i nie masz specjalnych wymagań. W przeciwnym razie zawsze ktoś będzie pokrzywdzony – Ty lub współkorzystający. Negatywne skutki pracy przy zbyt wysoko lub zbyt nisko zamontowanym blacie będziesz z każdym przepracowanym rokiem odczuwać coraz silniej. Dlatego zakup elektrycznego biurko warto potraktować jako inwestycję w swoje zdrowie. Biurko elektryczne pozwala na płynną regulację blatu w szerokim zakresie, tak aby użytkownik o dowolnym wzroście mógł komfortowo pracować zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Blat znajdzie się zawsze na idealnym poziomie, zapewniając pełną stabilność nawet na znacznej wysokości.

  1. Biurko elektryczne to w pełni spersonalizowany mebel

A przynajmniej może takim rozwiązaniem być. Zamawiając biurko na wymiar, cała konstrukcja zostanie zaprojektowana od podstaw według indywidualnych ustaleń. Będziesz mógł zdecydować o absolutnie każdym szczególe: kształcie, rozmiarze i kolorze blatu, typie stelaża, ilości silników, dodatkowych modułach itp. Niezależnie od tego, czy biurko elektryczne ma stać się częścią wyposażenia działu technicznego firmy, czy znaleźć się w centrum eleganckiego, nowoczesnego salonu, będzie pasować perfekcyjnie. Warto zdecydować się na opcję na wymiar w przypadku posiadania nietypowych oczekiwań wobec designu, wymiarów i wyposażenia. Na etapie projektowania będziesz mógł doposażyć biurko w oświetlenie LED, uchwyt na monitor, uchwyt na kable, listwę zasilającą, dedykowane szuflady itp.

  1. Biurko elektryczne to zakup na lata

Na zakup relatywnie drogiego biurka elektrycznego spójrz jak na długofalową inwestycję. Wysokiej jakości, dopasowany do potrzeb, certyfikowany model posłuży Ci latami. Jeśli interesuje Cię naprawdę solidne, duże biurko, koniecznie zwróć uwagę na rozmiar i maksymalny udźwig stelaża, parametry i ilość silników oraz materiały, z których wykonano blat. Oczywiście nie musisz znać się na kwestiach technicznych. To sprzedający po zbadaniu potrzeb powinien zaproponować Ci optymalne rozwiązania.

  1. Biurko elektryczne to wybór do firmy i domu

Funkcja regulacji wysokości pozwala korzystać z jednego biurka osobom o różnych wzrostach i wymaganiach. To doskonałe rozwiązanie do firm, w których jedno stanowisko pracy musi odpowiadać potrzebom kilku osób. Biurko elektryczne coraz częściej pojawia się również w domowych wnętrzach, by służyć dzieciom na kolejnych etapach rozwoju lub całej rodzinie.

  1. Biurko elektryczne to ochrona sprzętów

Biurko elektryczne może posiadać stelaż ze specjalnym systemem antykolizyjnym z regulacją czułości. Jeżeli podczas opuszczania lub podnoszenia blatu na drodze pojawi się jakakolwiek przeszkoda, np. półka, krzesło czy lampa, biurko natychmiast zatrzyma się. Twoje sprzęty i meble, a także blat biurka, są bezpieczne!

Może Ci się również spodoba