Tatry – poprawiamy zasięg w górach – lepszy zasięg T‑Mobile na szlaku do Morskiego Oka

Tatrzańskie krajobrazy są jedną z wizytówek turystycznych Polski, a tamtejsze szlaki turystyczne są bardzo atrakcyjne zarówno dla amatorów górskich wycieczek jak i doświadczonych wędrowców. Wymagające tereny oraz szybko zmieniające się warunki pogodowe w górach mogą powodować zagrożenia czy nawet wypadki, dlatego ważne jest odpowiednie przygotowanie, dostosowania tras do umiejętności oraz zachowanie szczególnej ostrożności.

T-Mobile poprawia zasięg sieci komórkowej w okolicach Morskiego Oka.

W niebezpiecznych sytuacjach niezbędna jest ponadto niezakłócona możliwość komunikacji umożliwiająca wezwanie natychmiastowej pomocy. Mając na uwadze tę ważną kwestię oraz biorąc pod uwagę fakt, że góry nie są łatwym terenem do zapewnienia właściwego zasięgu, w T‑Mobile stawiamy na wzmocnienie zasięgu w tym rejonie poprzez instalacje stacji bazowych przy popularnych szlakach i schroniskach.

W ubiegłym tygodniu uruchomiliśmy stację przy Polanie Włosienica, na trasie do jednego z najbardziej znanych tatrzańskich miejsc – Morskiego Oka. To już kolejny punkt T‑Mobile na mapie poprawy bezpieczeństwa turystów w górach. Do tej pory zainstalowaliśmy pięć stacji w Tatrach: w Dolinie Chochołowskiej, Dolinie Roztoki, przy Ornaku, Morskim Oku i Murowańcu.

Stacja obsługuje klientów T‑Mobile, którzy korzystają z technologii GSM i LTE. Ze względu na uwarunkowania techniczne bazuje ona na połączeniu satelitarnym.

Sprawdź aktualne promocje noclegi Zakopane

Dbając o naturalny górski krajobraz zdecydowaliśmy się na oklejenie anteny specjalną folią, która daje efekt odbicia lustrzanego tzw. clean-look i pozwala jej bardziej wtopić się w tło.

Może Ci się również spodoba