Technologia 5G: Telia Norway wybiera firmę Ericsson jako jedynego dostawcę sieci radiowej 5G

 

– Ericsson, partner 5G i jedyny dostawca sieci dostępowej RAN dla Telia Norway, uruchomi ogólnokrajową sieć 5G do 2023 roku
– Wdrożony zostanie sprzęt i oprogramowania Ericsson Radio System, w tym Ericsson Spectrum Sharing i Ericsson 5G New Radio (NR)
– Ericsson zmodernizuje również całą sieć radiową Telia Norway, aby zaspokoić rosnące potrzeby konsumentów i przemysłu

Telia, nordycki dostawca usług telekomunikacyjnych, firmę wybrał Ericsson (NASDAQ: ERIC) jako swojego jedynego dostawcę sieci dostępu radiowego (RAN) 5G dla ogólnokrajowej sieci nowej generacji w Norwegii.

Sprzęt, oprogramowanie oraz rozwiązania Ericsson Radio System, w tym nowe radio 5G (5G NR), zostaną wdrożone w całej sieci. Ericsson zmodernizuje również całą sieć radiową Telia Norway w ramach przejścia na 5G, w tym wdroży unikalne w branży oprogramowanie Ericsson Spectrum Sharing, które pozwoli Telii dzielić swoje spektrum między użytkowaniem 4G i 5G.

Obaj partnerzy przewidują, że wprowadzenie 5G rozpocznie się w 2020 roku, a pierwsze komercyjne usługi 5G będą dostępne w przyszłym roku. Ericsson i Telia zamierzają zapewnić ogólnokrajowy zasięg 5G w Norwegii do końca 2023 roku.


Oprócz rozwoju mobilnego internetu szerokopasmowego, Telia Norway bada potencjał 5G, które umożliwi wprowadzenie innowacji Internetu Rzeczy, Przemysłu 4.0, dla przedsiębiorstw, domu i inteligentnych miast. Telia Norway i Ericsson współpracują już w pilotażowej sieci 5G w Trondheim w Norwegii, obejmującej funkcje inteligentnego transportu, automatyzacji i sztucznej inteligencji (AI).

Abraham Foss, CEO Telia Norway, powiedział: „Krótko mówiąc, wprowadzenie 5G przyspieszy cyfryzację i sprawi, że będziemy w jej czołówce. Pomoże nam przekształcić zarówno przemysł, jak i infrastrukturę w Norwegii i wprowadzi nowe możliwości. Z tego powodu naszym celem jest zapewnienie ogólnokrajowego zasięgu 5G w ciągu najbliższych czterech lat i cieszymy się, że możemy odgrywać wiodącą rolę w dalszym rozwoju Norwegii wraz z naszym partnerem Ericsson „.

Arun Bansal, wiceprezes Ericsson powiedział: „To ogromna satysfakcja, że dzięki przełomowej umowie 5G z Telia Norway, wzmacniamy naszą pozycję w krajach skandynawskich. Będziemy ściśle współpracować z firmą Telia Norway, aby zapewnić klientom jak najlepsze komercyjne doświadczenia 5G. Współpraca z Telia Norway i nowa platforma łączności zapewni Norwegii innowacje Internetu Rzeczy (IoT) i Przemysłu 4.0.”

Ericsson uruchomił komercyjnie sieć 5G z 19 operatorami, w 15 krajach, na czterech kontynentach.

Może Ci się również spodoba