Sieć 5G T-Mobile ma już ponad 2600 stacji

t-mobile logoKończą się wakacje, ale nie rozbudowa sieci 5G T-Mobile. W ostatnich dniach sierpnia klienci T-Mobile mogą korzystać z ponad 2600 stacji obsługujących tę technologię, a kolejne zostaną uruchomione już w najbliższych dniach.

W ostatnim tygodniu sieć 5G należąca do T-Mobile została rozbudowana o kolejne 140 stacji bazowych, dzięki czemu ich łączna liczba przekroczyła już 2600. Najwięcej nowych stacji uruchomionych zostało w Częstochowie, Gdyni, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Szczecinie. Wyraźny wzrost zasięgu miał miejsce w Białymstoku, Bielsku, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Koninie i Radzyminie, a inwestycje w sieć 5G objęły też kilkanaście innych miast i miejscowości. Obecnie aktywny zasięg sieci 5G, czyli taki, który umożliwia oferowanie stabilnych i wysokiej jakości usług obejmuje około 23% populacji kraju.

Na koniec wakacji klienci T-Mobile mogą korzystać z sieci ponad 11750 stacji bazowych, z których 10000 obsługuje agregację co najmniej dwóch pasm w technologii LTE dzięki czemu możliwe jest oferowanie wyższych prędkości przesyłania danych. W zasięgu takich stacji jest już ponad 86% populacji kraju.

Może Ci się również spodoba