Play i UPC Polska dostawcami najszybszego ogólnopolskiego internetu wg. SpeedTest

Play wykrzyknikiSerwis SpeedTest.pl opublikował najnowszy „Ranking dostawców Internetu w Polsce”, który obejmuje testy wykonane w maju 2022 roku. Play i UPC Polska zajęły pierwsze miejsca wśród ogólnopolskich operatorów potwierdzając, że oferują swoim klientom najszybszy internet w kraju.

Pierwsze miejsce w majowym rankingu dostawców internetu mobilnego portalu SpeedTest.pl zajął Play. Klienci fioletowego operatora wykonali 75 tysięcy testów, co dało średnią prędkość pobierania na poziomie 44,3 Mb/s, a w przypadku wysyłania danych wyniosła ona 11,3 Mb/s. W obu kategoriach są to najwyższe wartości osiągnięte w tym miesiącu, dzięki czemu Play znalazł się na najwyższym stopniu podium rankingu. Pomiary wykonano w technologiach 3G, 4G oraz 5G. Z pełnymi wynikami można zapoznać się na stronie portalu.

Wśród ogólnopolskich dostawców internetu domowego kolejny raz pierwsze miejsce zajęło UPC Polska, ze średnią prędkością pobierania na poziomie 200,4 Mb/s. Wśród pierwszej piątki okazało się także najlepsze jeśli chodzi o wartość opóźnienia, które wynosi zaledwie 18 ms. Takie wyniki osiągnięto na podstawie 186 tysięcy testów wykonanych przez klientów operatora. Pełne zestawienie znajduje się na stronie portalu.

Majowy „Ranking dostawców Internetu w Polsce” został przygotowany w oparciu o ponad 3 miliony pomiarów wykonanych przez użytkowników wszystkich aplikacji SpeedTest.pl.

źródło: play.pl

Może Ci się również spodoba