Orange Polska realizuje projekty internetowe w ramach programów krajowych i europejskich na rozwój cyfrowy

Orange Polska podpisało kontrakty na projektowanie i budowę sieci internetowej w 28 obszarach w ramach programów Krajowej Powszechnej Optymalizacji (KPO) oraz Funduszu Ekspansji Rozwoju Cyfrowego (FERC). To oznacza, że około 155 tysięcy domów i ponad 22 tysiące firm może wkrótce korzystać z szybkiego internetu. Prace mają ruszyć niebawem.

pola zielone

Centrum Projektów Polska Cyfrowa prowadziło nabory, które umożliwiały operatorom telekomunikacyjnym aplikowanie o wsparcie finansowe na budowę szerokopasmowych sieci internetowych w 402 trudnodostępnych obszarach, gdzie prywatne inwestycje nie były opłacalne. Celem tych działań jest zapewnienie jak największego dostępu do internetu o wysokich parametrach technicznych.

Sieć szerokopasmowa w 125 gminach

Orange Polska planuje budowę sieci szerokopasmowych w 125 gminach, co umożliwi mieszkańcom ponad 2300 miejscowości pełne korzystanie z możliwości, jakie oferuje nowoczesny internet. Operator otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 662 milionów złotych, a wkład własny wynosi około 300 milionów złotych. To część większej sumy, jaką Orange Polska przeznacza na rozwój infrastruktury internetowej w Polsce. Firma jest uznawanym i zaufanym inwestorem na krajowym rynku telekomunikacyjnym, inwestując około 10 miliardów złotych w ciągu ostatnich 5 lat, z czego ponad 4 miliardy złotych na projekty światłowodowe od 2015 roku.

Sieci informatyczne w ramach KPO

Projekt budowy sieci w ramach KPO wpisuje się w szersze działania Orange Polska na rzecz inkluzji cyfrowej wszystkich obywateli, włączając w to obszary wiejskie i mniej zurbanizowane. Dzięki tym inwestycjom Orange Polska nie tylko poprawia jakość swoich usług, ale także angażuje się w budowanie zrównoważonego, cyfrowego społeczeństwa.

Może Ci się również spodoba