niezależne testy wykazały że 5G Plusa jest najlepsze w Warszawie

Przeprowadzone przez RfBenchmark niezależne testy w Warszawie potwierdziły, że 5G w Plusie wyróżnia się zdecydowanie najwyższą prędkością pobierania danych w porównaniu do sieci 5G innych operatorów telekomunikacyjnych. Średnia prędkość pobierania w przypadku Plusa wyniosła 322 Mb/s i była blisko 190 Mb/s większa od wyników konkurencji.

 

Obiektywne testy specjalistów z niezależnej firmy Notel Poland przeprowadzone zostały w stabilnych warunkach radiowych. Do pomiaru wykorzystane zostały: Xiaomi Mi 10 5G Pro, Samsung S20 FE 5G oraz skanery PCTEL IBFlex i MXFlex wspierające technologię 5G. Prędkości pobierania oraz wysyłania danych sprawdzono w ośmiu różnych lokalizacjach w Warszawie.

Głównym założeniem była weryfikacja transmisji danych w dół i w górę, czyli używanej m.in. podczas oglądania filmów w rozdzielczości 4K i 8K, rozmów wideo za pomocą komunikatorów, przeglądania stron www oraz obsługi zdalnego dostępu do systemów serwerowych lub monitoringu wizyjnego.

avg DL Warszawa

Wyniki Plusa wyraźnie wybiły się ponad normę. Średnia prędkość pobierania Plusa wyniosła 322 Mb/s, czyli blisko 190 Mb/s więcej od konkurencji – T-Mobile (134 Mb/s), Orange (109,6 Mb/s), Play (78,8 Mb/s). Także w odniesieniu do wyników per lokalizacja (punkt Gwintowa) Plus uzyskał najlepsze wyniki osiągając prędkość pobierania 400 Mb/s. Wyniki pozostałych operatorów (punkt Popularna) to kolejno: T-Mobile (229,7 Mb/s), Orange (206,3 Mb/s), Play (149,9 Mb/s).

Powyższe wyniki potwierdzają, że Plus jest liderem technologii 5G, zarówno jeśli chodzi o prędkość, jak i zasięg. Obecnie już ponad 15 milionów mieszkańców Polski z niemal 500 miejscowości może korzystać z internetu 5G Plusa. Dzięki wykorzystaniu ponad 2200 stacji bazowych zasięgiem objętych jest ponad 40% mieszkańców Polski.

Może Ci się również spodoba