Najszybszy internet 5G w 2022 roku

Niekwestionowanym liderem w 2022 roku w kategorii 5G jest Plus. W podsumowaniu rankingów przeprowadzonych w minionym roku przez SpeedTest.pl najwyższa średnia szybkość ściągania danych dostępna była w sieci 5G Plusa. Uzyskany w 2022 roku wynik zdecydowanie przewyższał średnie prędkości pobierania w sieciach 5G innych operatorów oraz za pośrednictwem starszej technologii LTE.

Podsumowanie wyników zestawienia wykazało, że internet 5G Plusa dystansuje konkurencję pod względem kluczowego parametru, jakim jest prędkość pobierania danych. W 2022 roku Plus uzyskał średnią prędkość pobierania na poziomie 142,4 Mb/s, czyli o wiele wyższą od prędkości uzyskiwanych w sieciach pozostałych dostawców internetu. W przypadku pozostałych operatorów komórkowych, udostępniających 5G na węższych zakresach pasma współdzielonego z 4G, osiągnięte wyniki oscylowały w przedziale 66-72 Mb/s.

Warto zauważyć, że internet 5G Plusa jest też ponad trzykrotnie szybszy od średniej dla kategorii mobilnej.

Ranking szybkości internetu 5G

Ranking 5G SpeedTest.pl przygotowany został na podstawie pomiarów szybkości internetu mobilnego w technologii 5G wykonanych przez użytkowników serwisu. Rosnąca liczba testów prędkości internetu 5G świadczy o wzroście popularności tej technologii, powszechności zasięgu oraz większej liczbie urządzeń obsługujących 5G takich jak najnowsze smartfony czy tablety.

Jaki jest zasięg 5G w Plusie?

Powyższe wyniki potwierdzają, że Plus jest liderem technologii 5G w Polsce. Zasięgiem najszybszego internetu 5G od Plusa objętych jest już ponad połowa mieszkańców Polski, zarówno z większych, jak i mniejszych miejscowości.

5G w Plusie to:

  • szybkie ściąganie plików,
  • wideo rozmowy i przesyłanie treści bez zakłóceń,
  • płynne granie online,
  • filmy i seriale w najlepszej jakości.

źródło: plus.pl

Może Ci się również spodoba