Kiedy zadebiutuje Xiaomi 12 i czego możemy się spodziewać?

Kiedy zadebiutuje Xiaomi 12Zbliżająca się premiera Xiaomi 12 to nie tylko ważne wydarzenie dla branży, ale również dzień, który jest wyczekiwany przez wielu zwolenników chińskiej marki smartfonów? Kiedy się odbędzie? Czego możemy spodziewać się po Xiaomi 12? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Kiedy zadebiutuje Xiaomi 12?

Xiaomi 12 to model, który w Chinach został zaprezentowany jeszcze w zeszłym roku, a konkretnie w grudniu. Światowa premiera odbyła się natomiast dopiero 15 marca bieżącego roku, a Xiaomi 12/12 Pro nadal nie są dostępne w polskiej sprzedaży. Wynika to z faktu, że w Polsce smartfony zadebiutują dopiero 31 marca o godzinie 19. Wówczas przedstawione zostaną ich oficjalne ceny oraz konkretna data rozpoczęcia oficjalnej sprzedaży.

Czego spodziewać się po Xiaomi 12?

Jak już wspomniano polska premiera Xiaomi 12 to wyczekiwane wydarzenie. Wynika to przede wszystkim z faktu, że smartfon reklamowany jest jako model o naprawdę ogromnych możliwościach. Doskonałe parametry pracy ma zapewniać niezwykle mocny procesor Snapdragon 8, który umożliwia taktowanie z częstotliwością aż 3 gigaherców. Są to wartości, którymi nie może poszczycić się wiele laptopów biznesowych. Warto również podkreślić, że procesor wykorzystuje bardzo duże wsparcie sztucznej inteligencji, co ułatwia konfigurację ustawień, która odbywa się automatycznie. Wszystko to w stosunkowo małym smartfonie, ponieważ jego szerokość to niespełna 70 mm, co według producenta ma umożliwić obsługę jedną ręką. Przekątna ekranu w przypadku Xiaomi 12 wynosi z kolei 6,28 cala, a w przypadku Xiaomi 12 Pro trochę więcej, bo aż 6,73 cala.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Przede wszystkim na baterię o pojemności aż 4 500 miliamperogodzin, która pozwala korzystać ze smartfona przez cały dzień. Co więcej, umożliwia również szybkie ładowanie, które w przypadku użycia tradycyjnej ładowarki sieciowej trwa tylko 39 minut. W przypadku Xiaomi 12 Pro będzie to natomiast wyłącznie około 18 minut, ponieważ producent umożliwił ładowanie w baterii w trybie 120-watowym. W obu modelach wbudowany został ten sam doskonały aparat główny o rozdzielczości aż 50 megapikseli. Smartfony posiadają również aparat makro (5MP) oraz ultra szerokokątny o rozdzielczości 13MP. Przedni aparat zapewnia natomiast rozdzielczość 32 megapikseli, co pozwala robić doskonałe selfi.

Ile kosztuje Xiaomi 12/12 Pro?

Fakt, że nadal czekamy na polską premierę Xiaomi 12/12 Pro sprawia, że nadal nie zostały przedstawione oficjalne ceny tych smartfonów. Znane są jednak ceny globalne, które zostały zaprezentowane podczas światowej premiery mającej miejsce 15 marca. Wyglądają one następująco:

– Xiaomi 12 – dostępny w 3 wariantach (8GB+128GB, 8GB+256GB, 12GB+256GB) kosztuje od 749 dolarów, czyli około 3 200 złotych;

– Xiaomi 12 Pro – dostępny w 2 wariantach (8GB+256GB, 12GB+256GB) kosztuje od 999 USD, czyli około 4 300 złotych;

Jak widać ceny w tej chwili są wysokie, a co za tym idzie warto zestawić je z innymi markami. Alternatywą może być smartfon Samsung, który w wielu przypadkach oferuje zbliżona funkcjonalność.

Podsumowując należy stwierdzić, że zbliżająca się premiera Xiaomi 12 pozwala spodziewać się zaprezentowania stosunkowo niewielkiego smartfonu, który będzie posiadał duże możliwości. W efekcie już teraz budzi on zainteresowanie wielu potencjalnych kupców.

Może Ci się również spodoba