Ericsson i Porsche przygotowują się na przyszłość z 5G

Ericsson i Porsche nawiązują współpracę, aby budować przyszłość przemysłu motoryzacyjnego.
Partnerstwo badawcze pomiędzy Ericsson i Porsche wykorzystuje możliwości oferowane przez technologię 5G, by zwiększyć możliwości produkcyjne w kompleksie produkcyjnym Porsche w Lipsku. 

Próbny projekt obejmuje pierwsze wdrożenie prywatnej sieci 5G w kompleksie produkcyjnym Porsche i stanowi zapowiedź nowej ery zdalnej produkcji w historii tego wysokiej klasy producenta samochodów.

Bezpieczna samodzielna sieć (SA) 5G Ericsson działa w prywatnym spektrum częstotliwości, zapewniając szybką łączność bezprzewodową, bardzo niską latencję i ogromne możliwości obsługi danych.

„Tworzymy fabrykę jutra, a produkcja w Porsche przechodzi wszechstronną transformację cyfrową. W procesie tym kierujemy się naszą wizją: działamy inteligentnie, zgodnie z filozofią lean i ekologicznie. Technologia 5G jest jednym z kluczowych elementów przygotowujących fundament pod naszą Inteligentną Fabrykę” – wyjaśnia Albrecht Reimold, członek Zarządu ds. Produkcji i Logistyki w Porsche AG.

Dedykowana sieć 5G zostanie wprowadzona pilotażowo w komórce technologicznej warsztatu Porsche Macan i umożliwi kontrolę elementów robotycznych w czasie rzeczywistych bez konieczności użycia kabli. Umożliwia ona również transmisję ogromnych ilości danych pomiędzy maszynami w lokalizacji, pracownikami produkcji i pojazdami za pośrednictwem bezpiecznej, elastycznej i przewidywalnej transmisji sygnałów w czasie rzeczywistym.

Gerd Rupp, Prezes Zarządu w Porsche Leipzig, mówi: „Obszar testowy 5G oferuje nam doskonałą możliwość przetestowania przypadków wykorzystania w kontekście produkcyjnym i stanowi ważny krok naprzód w budowaniu produkcji przyszłości”.

Unowocześnione funkcje automatyki będą miały znaczny wpływ na produkcję w Porsche, zapewniając liczne korzyści dla firmy i jej pracowników, między innymi większe bezpieczeństwo pracowników i bardziej efektywną formę jakości: krótsze czasy produkcji, zredukowane koszty i zwiększoną jakość.

Åsa Tamsons, Dyrektor ds. technologii i nowej działalności w Ericsson, mówi: „Firma Ericsson jest dumna z możliwości pracy z wiodącymi firmami takimi jak Porsche w ich inteligentnych fabrykach oraz  zapewniania im naszych wiodących produktów z obszaru technologii 5G i prywatnej sieci. Łączność 5G może pozwolić nam wykonać kolejny krok w cyfrowej transformacji produkcji, sprawiając, że staje się ona wydajniejsza i efektywniejsza. Sieci prywatne Ericsson umożliwiają większą produktywność, bezpieczeństwo i elastyczność w różnych branżach – produkcji, przetwarzaniu, górnictwie, offshore i innych”.

5G i Przemysł 4.0

5G to nowa generacja komunikacji mobilnej, która rozszerzy możliwości obecnych sieci mobilnych, aby były w stanie zaspokajać przyszłe potrzeby konsumentów i przemysłu. Technologia ta posiada wiele charakterystyk sieciowych, które są konieczne do funkcjonowania Przemysłu 4.0, wykorzystującego coraz bardziej elastyczne i złożone procesy produkcji.  Umożliwia ona szybszą przepustowość danych i większe możliwości sieci, a także zapewnia obiecującą wysoce bezpieczną dostępność. Ponadto bardzo niska latencja zapewnia szybkie czasy reakcji pomiędzy sprzętem w systemie fabryki.

Może Ci się również spodoba