Czym cechują się serwery Dell R440, Dell R540 oraz Dell T440?

Czym cechują się serwery Dell R440, Dell R540 oraz Dell T440?

Serwer to wszechstronne urządzenie, znacznie zwiększające wydajność wykonywanych czynności w wielu środowiskach. Wysokiej jakości sprzęt pozwala na gromadzenie dużych ilości danych, które mogą być przesyłane pomiędzy komputerami działającymi w obrębie danej firmy. Propozycją dla przedsiębiorstw, którym zależy na maksymalnym bezpieczeństwie przechowywanych informacji są serwery Dell R440, Dell R540 oraz Dell T440.

kod

Dell R440

Serwer Dell R440 skierowany jest do małych bądź średnich przedsiębiorstw. Urządzenie zachowuje doskonałą równowagę pomiędzy wydajnością oraz gęstością w skalowanym systemie komputerowym. Wyposażone jest w nowoczesny procesor Intel Xeon SP, przy udziale którego możliwy jest aż 50% wzrost przepustowości – względem starszych modeli. Dell R440 pozwala na wykorzystanie dwóch procesorów tego typu, które łącznie obsługiwać mogą do 512G B pamięci RAM. Ciekawym rozwiązaniem jest kontroler iDRAC9, umożliwiający zdalne sterowanie urządzeniem. Serwer idealnie sprawdzi się w pracy na systemach obliczeniowych (HPC) bądź infrastrukturach skalowalnych oraz strukturach WWW.

Dell R540

Kolejnym modelem jest Dell R540. Również w tym przypadku, serwer dedykowany jest małym oraz średnim przedsiębiorstwom. Czynności wykonywane są w firmie w sposób szybki i płynny, a urządzenie cechuje się bezawaryjnością. Serwer posiada procesor Intel Xeon Scalable oraz pamięć RAM maksymalnie 512 GB, dzięki czemu możliwe jest obsłużenie szczególnie wymagających aplikacji. Dodatkowo sprzęt posiada 14 slotów na dyski 3.5-cala, uzyskując tym samym 140 TB pamięci masowej. Bardzo duża skalowalność umożliwia wykorzystanie urządzenia w dużych centrach danych.

Dell T440

Ostatnią propozycją jest serwer Dell T440. Urządzenie o obudowie typu tower przypomina nieco wyglądem tradycyjny komputer PC. Serwer umieszczony może być nie tylko bezpośrednio na podłożu, ale również w szafie serwerowej – jest to zatem urządzenie uniwersalne w wykorzystaniu. Dell T440 przeznaczony jest dla firm, które stawiają na ciągły rozwój. W serwerze zastosowane zostały procesory Inter Xeon SP, gwarantujące większą wydajność obliczeniową. Dodatkowo pamięć 512G B RAM pozwala na przechowywanie ogromnych ilości danych. Również w tym przypadku serwer wyposażony został w kontroler iDRAC9, umożliwiający zdalną obsługę urządzenia. Marka Dell zaproponowała w serwerze 8 zatok na dyski 3.5” lub 16 zatok na dyski 2.5”.

Serwery to doskonałe urządzenia, które znacznie zwiększają wydajność wykonywanych czynności.

Może Ci się również spodoba