Czy szybki hosting może być tani? Przegląd ofert hostingowych

Różne firmy mają różne potrzeby pod względem hostingu, jednak kwestię, którą chyba wszyscy przedsiębiorcy biorą pod uwagę, jest szybkość tej usługi. Bywa jednak, że szybki hosting często idzie w parze z wysoką ceną. Czy istnieje zatem szansa znalezienia wydajnego i taniego hostingu? Podpowiadamy.

Szybki hosting od SEOhost

Współcześnie wiele działań ma miejsce w przestrzeni internetowej, dlatego sprawnie działający serwis może w dużej mierze przyczynić się do osiągnięcia sukcesu przez firmę na rynku. Firma SEOhost to jeden z dostawców, którzy posiadają korzystne cenowo pakiety hostingowe. Klienci mają do wyboru kilka zróżnicowanych cenowo ofert. Wydajny i szybki hosting oparty na dyskach NVMe od SEOhost dostępny z nielimitowanym transferem danych i nieograniczoną liczbą kont e-mail stwarza szerokie możliwości dopasowania usługi do własnych potrzeb. Najtańsza opcja oferuje 2 GB pamięci RAM, darmowy certyfikat SSL i nielimitowaną liczbę baz danych MySQL. W ramach tego pakietu klienci mają do dyspozycji także możliwość podpięcia pod tą usługę nieograniczonej liczby domen i kont FTP. Dużą zaletą szybkiego hostingu od SEOhost stanowi opcja bezpłatnego przetestowania pakietu przez 7 dni. Najtańszy pakiet tego dostawcy jest dostępny od 67 zł rocznie.

Wydajny hosting od firmy Thecamels

Dostawcą przystępnych cenowo usług hostingowych opartych na wydajnych dyskach SSD NVMe jest także firma Thecamels. W ramach podstawowego pakietu klienci mogą korzystać z 5 GB powierzchni dyskowej, miesięcznego transferu danych sięgającego do 50 GB i 5 zarejestrowanych kont e-mail. Ta opcja hostingu umożliwia także podłączenie pod usługę 5 domen i 5 baz danych. W każdym z pakietów dostępny jest bezpłatny certyfikat SSL i HTTP/2, a klienci, którzy zdecydują się na skorzystanie z usług tej firmy hostingowej, mogą liczyć na darmowe 30-dniowe przechowywanie kopii zapasowych. Podstawowy Pakiet Mini do Thecamels kosztuje około 90 zł za roczne korzystanie z hostingu.

Tani i szybki hosting od dostawcy Hostinger

Kolejną firmą hostingową, która udostępnia możliwość korzystania z szybkiego hostingu w dobrej cenie, jest Hostinger. Dostawca ten posiada w swojej ofercie 3 różne pakiety usług hostingowych. Najtańsza opcja jest skierowana przede wszystkim do jednoosobowych firm. Wybierając tę ofertę, klienci mają do dyspozycji 50 GB pamięci masowej SSD, jedno konto FTP, jedno konto e-mail i jedną bazę danych MySQL. Pakiet ten oferuje przepustowość serwisu na poziomie 100 GB, bezpłatny certyfikat SSL, a także cotygodniowe tworzenie kopii zapasowych. Klienci mogą również skorzystać z bezpłatnej pomocy serwisowej i kreatora stron internetowych. Cena hostingu w podstawowej wersji u firmy Hostinger to około 7 zł netto miesięcznie, czyli 84 zł na rok.

Szybki hosting wcale nie musi być drogi, ponieważ wiele firm umożliwia korzystanie z tej usługi w całkiem przystępnej cenie. Należy jednak pamiętać, że podstawowe pakiety hostingowe często oferują ograniczone opcje, które wydają się ciekawym rozwiązaniem głównie dla małych przedsiębiorców. Natomiast w przypadku prowadzenia większego biznesu warto rozważyć wybór bardziej rozbudowanej usługi.

Może Ci się również spodoba