Wyceń swój telefon, bez wychodzenia z domu – nowa aplikacja od Plusa

Plus udostępnił innowacyjną aplikację do wyceny używanych smartfonów. Dzięki niej można bez wychodzenia z domu sprawdzić, ile zyska się na odsprzedaży starego modelu w ramach programu Plus Odkup. Dodatkowo klienci korzystający z programu Plus Odkup mogą uzyskać specjalne zniżki na zakup nowych urządzeń.

Wyceń zdalnie wartość swojego smartfona

Ocena stanu technicznego telefonu może być szybka i wygodna dzięki aplikacji Plus Odkup, która pozwala na wycenę używanego smartfona bez wychodzenia z domu. Aby sprawdzić wartość swojego telefonu należy pobrać aplikację Plus Odkup ze sklepu Google Play lub App Store. Aplikacja jest dostępna dla wszystkich użytkowników, niezależnie od aktualnego operatora.

W pierwszej kolejności aplikacja sprawdza czy dany model telefonu znajduje się na liście sprzętów objętych programem Plus Odkup. Następnie program automatycznie sprawdza stan techniczny smartfona (połączenia, wibracje i Bluetooth). W następnym kroku użytkownik proszony jest o wykonanie kilku prostych czynności m.in. dotykanie i blokowanie ekranu, wyłączanie aplikacji, zmianę głośności, robienie zdjęć i wyszukiwanie martwych pikseli.

Na podstawie uzyskanych wyników klient otrzymuje szacowaną wartość swojego urządzenia, a cały proces odsprzedaży może przeprowadzić podczas jednej wizyty w salonie Plusa. Program Plus Odkup pozwala na sprzedaż smartfonów marek, takich jak: Apple, Samsung, LG, OPPO, motorola, Nokia, Realme, Sony czy Xiaomi. Środki z transakcji są przekazywane na konto abonenckie w sieci Plus i mogą być wykorzystane na sfinansowanie rat za nowy sprzęt lub inne usługi.

Smartfony w specjalnych cenach

Jednocześnie w ramach programu Plus Odkup można skorzystać ze specjalnej promocji na zakup nowych smartfonów marek Xiaomi i motorola. Wśród modeli objętych promocją znajduje się m.in. Xiaomi 13 5G 256 GB, Xiaomi Redmi Note 12 5G 128 GB, motorola edge 40 256 GB i motorola razr 40 256 GB. Przykładowo smartfon Xiaomi 13 5G jest dostępny za 1 zł na start i w 12 ratach po 270,83 zł/mies. (łączna opłata za sprzęt 3598,96 zł), a motorola edge 40 neo jest dostępny za 1 zł na start i w 12 ratach po 137,33 zł/mies. (łączna opłata za sprzęt 1648,96 zł).

Wybierając usługę Plus Odkup, można w ekologiczny sposób i z zyskiem pozbyć się starego smartfona, który jedynie zbiera kurz. Korzystając z programu, nie trzeba posiadać opakowania, ładowarki i innych akcesoriów. W Plus Odkup nie ma również opłat lub prowizji za sprzedaż urządzenia, w przeciwieństwie do zasad obowiązujących na popularnych portalach aukcyjnych. Dane z odkupionych urządzeń są bezpiecznie usuwane zgodnie ze standardami ADISA. Dodatkowym benefitem jest możliwość skorzystania ze wsparcia sprzedawcy przy przenoszeniu danych ze starego urządzenia na nowe. Smartfony, które są nadal funkcjonalne, zyskują drugie życie, podczas gdy te, które nie nadają się do dalszego użytku, zostaną zutylizowane w odpowiedni sposób.

Program Plus Odkup jest realizowany we współpracy z firmą Digital Care.

źródło: plus.pl

Może Ci się również spodoba