Telefon na abonament czy za gotówkę? Sprawdzamy!

kobieta klikająca w telefonTrudno wyobrazić sobie obecnie życie bez telefonu, który na co dzień służy nam nie tylko do kontaktu z najbliższymi, ale także do umawiania wizyt lekarskich, załatwia spraw urzędowych czy służbowych. Jeśli posiadany telefon ulegnie awarii, można kupić nowy sprzęt za gotówkę lub zdecydować się na abonament. Które rozwiązanie jest lepsze?

Abonament na telefon – kiedy się opłaca?

 

Telefon na abonament jest dostępny w salonach sieci komórkowych. Operatorzy umożliwiają zakup smartfona w niskiej cenie już od 1 zł w zamian za podpisanie umowy na abonament na okres co najmniej 12-24 miesięcy. Umowa na rok lub dwa lata wiąże się z opłatami miesięcznymi na kwotę co najmniej 50-60 złotych – w przypadku smartfonów z niższej półki cenowej. Miesięczne koszty abonamentu – w zależności od tego, na jaki smartfon się zdecydujemy – mogą jednak być znacznie wyższe i wynosić nawet 100-150 zł.

 

W cenę abonamentu wliczane są koszty usług zapewnianych przez operatora sieci komórkowej oraz wybranego telefonu. Użytkownik co miesiąc ponosi zatem dość wysokie opłaty, jednak smartfon jest udostępniany klientowi praktycznie bez ponoszenia żadnych kosztów wstępnych. Tańsze modele są dostępne w abonamencie za 1 zł lub inną symboliczną kwotę, natomiast droższe smartfony i flagowce wymagają wpłacenia na początek większej kwoty. Wpłatę początkową można obniżyć, wydłużając okres trwania umowy.

 

Czy abonament się opłaca? Zwykle korzystniejsze jest kupno smartfona za gotówkę i opłacanie abonamentu za same usługi. Abonament wraz z telefonem może być jednak opłacalny w przypadku prowadzenia własnej firmy. Wydatki na abonament wlicza się do kosztów prowadzenia działalności, co obniża podatek dochodowy. Płatnicy VAT dodatkowo mogą odliczyć podatek od towarów i usług.

Ile kosztuje smartfon?

mężczyzna trzymający telefon

Zakup telefonu za gotówkę wymaga przygotowania co najmniej 400-500 złotych. Tyle kosztują smartfony z dolnej półki cenowej. W przypadku bardziej zaawansowanych i nowoczesnych telefonów, koszt wzrasta do około 800-1000 zł. Na flagowca należy natomiast przygotować około 2000-3000 zł w zależności od marki telefonu. Nie wszyscy użytkownicy mogą pozwolić sobie na takie zakupy za gotówkę, dlatego telefony są dostępne w ofercie na raty.

 

Telefon na raty można kupić bez względu na cenę urządzenia. Tańsze modele smartfonów są dostępne w ofercie rat na 3-6 miesięcy, a cenę flagowców rozkłada się nawet na 60 rat miesięcznych. Dzięki temu rata jest niska i przystosowana do możliwości finansowych kupującego. Klient może cieszyć się nowym telefonem beż żadnych opłat wstępnych, a następnie stopniowo zwracać pożyczoną w sklepie kwotę.

Które raty są najtańsze?

 

Telefony są dostępne w ramach oferty rat 0%. Jest to najtańsza forma płatności ratalnych na rynku, która umożliwia szybki zakup bez dodatkowych kosztów. Raty 0% są interesujące zwłaszcza dla klientów, którym zależy na kupnie telefonu z powodu awarii posiadanego modelu. Dzięki tanim ratom można natychmiastowo nabyć nowy telefon, bez względu na jego cenę.

 

Raty 0% umożliwiają również skorzystanie z atrakcyjnych promocji i spełnienie marzeń o nowym telefonie lub zakup prezentu na przykład dla dziecka. Równie dobrze klient może za ich pomocą stworzyć pozytywną historię kredytową, by w przyszłości uzyskać wyższą ocenę od banku podczas składania wniosku o kredyt hipoteczny.

 

Szczegóły rat 0% od Komputronika znajdziesz pod tym adresem:https://www.komputronik.pl/informacje/raty-0-komputronik-sposob-na-tansze-zakupy/

 

Co ważne, do zaciągnięcia rat 0% wystarcza oświadczenie o dochodach. Klient nie musi przedstawiać zaświadczenia od pracodawcy, dzięki czemu wypełnienie wniosku o raty odbywa się sprawnie i nie pochłania duzo czasu. Decyzja jest udzielana w kilkanaście minut, dlatego cała procedura zaczyna się i kończy tego samego dnia. Bank nie pobiera od kredytobiorcy żadnych prowizji, ubezpieczeń i innych opłat, co oznacza, że RRSO rat wynosi prawdziwe 0%.

Może Ci się również spodoba