Czy warto stosować szkło ochronne do Smartphona?

smartphone rozbitySzkło ochronne do smartphona może być bardzo przydatne, ponieważ chroni ekran telefonu przed zarysowaniami, pęknięciami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Może to szczególnie przydać się w przypadku osób, które często używają telefonu w trudnych warunkach lub podróżują z nim w różne miejsca.

Szkło ochronne może też zapewnić lepszą ochronę przed zabrudzeniami i kurzem, co może przedłużyć żywotność ekranu.

Jednak warto pamiętać, że szkło ochronne może też mieć wpływ na jakość obrazu i dotykowość ekranu. Niektóre szkła ochronne mogą zmniejszać ostrość obrazu lub sprawiać, że ekran jest mniej czuły na dotyk. Dlatego warto dokładnie przeczytać opinie o danym produkcie i wybrać takie szkło ochronne, które zapewni skuteczną ochronę bez pogorszenia jakości użytkowania telefonu.

Montaż szkła ochronnego jest bardzo prosty. Wystarczy odtłuścić ekran, wyczyścić odpowiednią szmatką, następnie przetrzeć wilgotną szmatką (najczęściej dostarczana razem ze szkłem), po czym należy delikatnie nałożyć szkło na ekran telefonu. Minimalną ilość wody należy odprowadzić spod szkła wykorzystując np. kartę bankomatową. Możliwy jest również montaż szkła bez stosowania nawilżania. Bąbelki powietrza, jeżeli takie się pojawią po nałożeniu szkła, należy usunąć delikatnie w analogiczny sposób za pomocą karty debetowej lub palcami, wypychając je od środka do zewnątrz.

Warto wybrać dobrej jakości szkło ochronne, które jest dopasowane wzorem i kształtem do danego modele telefonu.

 


Szukasz dobrego abonamentu? Koniecznie sprawdź ofertę abonamentu od NJU Mobile, możesz mieć tani abonament solo, w parze lub nawet w trzy osoby. Warto skorzystać.

Masz telefon? Sprawdź jak dobrze ładować smartfona tak aby bateria bateria wytrzymała jak najdłużej.  To warto wiedzieć!

Może Ci się również spodoba