Szukasz prezentu dla gadżeciarza – 5 wskazówek, na co powinieneś zwrócić uwagę

Ludzi można podzielić na dwie grupy: pierwsza to tak, która lubi gadżety i druga, której są one co najmniej obojętne. Jeżeli szukasz prezentu dla osoby, która definitywnie jest gadżeciarzem i nie możesz się zdecydować na coś konkretnego, mamy kilka wskazówek, które mogą ci ułatwić ten wybór.

1. Możliwość komunikacji

Jeżeli stawiasz na elektronikę, czyli np. smart watch, dron lub inny ciekawy gadżet, upewnij się jakie ma możliwości komunikacji ze smartfonem lub laptopem. W sprzedaży dostępnych jest wiele urządzeń, które na pierwszy rzut oka oferują wiele możliwości, ale nie mają podstawowej z nich – nie zapewniają komunikacji z telefonem. W efekcie nie można synchronizować danych, co znacząco ogranicza praktyczne wykorzystanie urządzenia. Jakie mogą być sposoby komunikacji urządzeń? Przede wszystkim jest to Bluetooth, wi-fi, a także połączenie sieciowe. Zdarzają się również urządzenia, które do komunikacji wykorzystują wyłącznie połączenie kablowe.

2. Dostępność aktualizacji

Wiele firm ze wschodu produkuje urządzenia, które w praktyce są jednorazowe. Dlaczego? Ponieważ nie przewidują dla nich możliwości aktualizacji. Jakiekolwiek błędy w oprogramowaniu, tzw. firmware nie mogą być usunięte, jeżeli gadżet nie może być aktualizowany. W efekcie decydując się na jego zakup, otrzymujemy tylko i wyłącznie przedmiot, który po pewnym czasie może stać się bezwartościowy i będzie pełnić rolę ozdoby lub przycisku do papieru.

3. Oryginalna marka

Gadżeciarze to specyficzna grupa osób. Bardzo często będą przez długi czas zbierać pieniądze, aby móc kupić oryginalne urządzenie, na którym bardzo im zależy. Z niechęcią spoglądają natomiast na mniej lub bardziej udane podróbki tych urządzeń. Jeśli zatem wpadłeś na pomysł aby kupić topowy gadżet, ale jednak nie masz na niego odłożonych pieniędzy, będziesz mieć dwa wyjścia. Pierwsze to pożyczka przez internet, która pozwoli ci ten zakup bez trudu zrealizować. Drugi to zakup podróbki, co jednak szczerze odradzamy. Prawdziwy gadżeciarz z pewnością nie będzie takim prezentem usatysfakcjonowany, nawet jeśli nie da tego po sobie poznać.

4. Gwarancja na urządzenie

Jeżeli kupujesz kosztowny gadżet i producent oferuje możliwość zakupu dodatkowego ubezpieczenia lub przedłużenia gwarancji, warto o tym pomyśleć. Szczególnie jeśli jest to urządzenie potencjalnie narażone na uszkodzenia, np. dron lub zegarek sportowy. Koszt takiej dodatkowej ochrony może wynieść od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych, zależnie od wybranego wariantu.

5. Pomysły na prezent dla gadżeciarza

Przejdźmy teraz do najciekawszej naszej zdaniem części artykułu, czyli pomysłów na to, co może być prezentem dla gadżeciarza. Wybór jest naprawdę olbrzymi, a wśród dostępnych produktów kryją się smart watche, wspomniane drony, air tagi, lokalizatory, latarki taktyczne, pulsoksymetry, urządzenia do sterowania domem inteligentnym, laptopy, tablety, deskorolki elektryczne, hulajnogi, klasyczne zegarki, zestawy przetrwania, kamery monitoringu i wiele innych mniej lub bardziej elektronicznych przedmiotów. Pamiętaj również o tym, że aby uzyskać nieco niższą cenę zakupu, wiele rzeczy można kupić online, w sklepach internetowych.

Może Ci się również spodoba