SD-WAN od T-Mobile

Deutsche Telekom B2B Europe wprowadza nowe rozwiązanie: usługi SD‑WAN, upraszczające budowę sieci rozległych oraz umożliwiające lepszą integrację z chmurą.

Rozwiązania SD-WAN to:

 • poprawa jakości usług sieciowych bez uszczerbku dla wydajności,
 • prostsza konstrukcja sieci i zwiększone bezpieczeństwo,
 • większe możliwości analityczne i kontrola sieci.

Deutsche Telekom B2B Europe wprowadza nową usługę, która pozwoli uprościć budowę sieci korporacyjnych, jednocześnie poprawiając jakość usług i oferując klientom lepszą widoczność sieci. W ramach strategicznego partnerstwa z Versą, Deutsche Telekom opracował rozwiązanie SD-WAN, pomagające firmom sprostać rosnącym wyzwaniom dzisiejszego środowiska IT i wspierające proces cyfryzacji oraz zapewniające bezpieczeństwo i stabilność łącza podczas korzystania z aplikacji w chmurze.

Nowe rozwiązanie Deutsche Telekom bazuje na wiodącej technologii Versa SD-WAN, która do kierowania ruchem internetowym, zamiast routerów, wykorzystuje oprogramowanie lub rozwiązania wirtualizacji. Pozwala biznesom na optymalizację przepustowości i zwiększenie wydajności aplikacji, także przez mniejszy jitter (współczynnik zmienności opóźnienia) oraz minimalizację utraty pakietów. Jednocześnie, wbudowane funkcje bezpieczeństwa zapewniają ochronę danych, a funkcje analityczne i monitorujące – wgląd zarówno w procesy zachodzące w centrum danych, jak i w chmurze.

 • Dzięki naszej nowej ofercie wychodzimy naprzeciw firmom i ich potrzebom związanym z procesem cyfryzacji, zwiększając jakość, wydajność i bezpieczeństwo w ich sieciach

  – komentuje Ralf Nejedl, SVP B2B Europe w Deutsche Telekom.

  Wprowadzane przez nas rozwiązanie umożliwia optymalizację przepustowości w celu uzyskania maksymalnej wydajności i produktywności w ramach używanych aplikacji,  o za tym idzie: optymalizację transferu danych i komunikacji. Cieszymy się, że możemy współpracować z Versą przy tym wdrożeniu. Po dokładnej ewaluacji wybraliśmy ich rozwiązanie SD-WAN, ze względu na jego bezpieczeństwo, wydajność i możliwości analityczne.

Nowe rozwiązanie oferuje klientom również możliwość zarządzania całą siecią za pomocą jednego scentralizowanego, interfejsu użytkownika i pozwala spółkom Grupy DT przejąć pełną odpowiedzialność za łącza i platformę SD-WAN. Jego wdrożenie nie wymaga też jednorazowych inwestycji. Gwarantuje to korzystniejszą cenę i kompleksową obsługę SLA.

 • Cieszymy się, że możemy współpracować z Deutsche Telekom przy wdrażaniu bezpiecznego rozwiązania SD‑WAN, które pomoże firmom stawić czoła rosnącym wyzwaniom dzisiejszego świata IT

  – dodaje Kelly Ahuja, CEO Versa, dostawcy usług software-defined networking z siedzibą w San Jose, w Kaliforni.

  Deutsche Telekom to wiodąca europejska firma telekomunikacyjna, dysponująca rosnącą bazą klientów, a dzisiejsza premiera usług SD-WAN to rezultat naszej długotrwałej, owocnej współpracy.

Nowa usługa jest już dostępna w Polsce pod nazwą SD-WAN od T-Mobile. Poza tym, z rozwiązania mogą skorzystać klienci spółek Grupy DT w Austrii, Czechach i na Słowacji. W drugiej połowie roku oferta będzie dostępna również w Chorwacji.

źródło: t-mobile.pl

Może Ci się również spodoba