Na co zwrócić uwagę wybierając smartfon w 2022/23 roku?

Freelancer man sitting at workplace and procrastinating, use smartphone. Lazy and distracted employee at remote work

Nowoczesne smartfony zachwycają oryginalnym designem i mnogością praktycznych funkcji. Jeśli planujesz zakup nowego telefonu, to musisz się zastanowić, jaki system operacyjny będzie dla Ciebie najlepszy. Nowy smartfon powinien mieć także wydajną baterię, odpowiednią ilość pamięci i doskonałe parametry techniczne. A na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając telefon w 2022/23 roku?

Sprawdź ceny i ustal budżet

Zakup nowego smartfona to spory wydatek. Niektóre modele kupisz za nieco ponad 1000 zł, podczas gdy cena innych może przekraczać 5000 tys. zł. Dlatego w pierwszej kolejności warto sprawdzić ceny interesujących cię telefonów i ustalić budżet, jaki możesz przeznaczyć na ten cel. Wybrane modele możesz też otrzymać w abonamencie i wówczas wygodnie spłacisz smartfon po 1-2 latach w zależności od dostępnych opcji. Poza tym od czasu do czasu w renomowanych sklepach znajdziesz też ciekawe promocje na telefony z NFC. Taki model doskonale się sprawdzi na co dzień, gdy chcesz szybko zapłacić za zakupy lub przesłać ważne dane na drugie urządzenie. Nowoczesne smartfony warto też zamawiać w zestawie z praktycznymi akcesoriami. W ten sposób możesz od razu otrzymać stylowe etui na telefon, szybkę ochronną lub ładowarkę.

Wybierz optymalną wielkość ekranu

Współczesne smartfony są wyposażone w duże ekrany o przekątnej przekraczającej 6 cali. Taki wyświetlacz pozwoli ci wygodnie korzystać ze wszystkich funkcji, oglądać filmy czy grać w gry. Na rynku znajdziesz także modele z mniejszym ekranem lub smartfony zamykane. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie lubią większych smartfonów i nie chcą, aby ich telefon zajmował w kieszeni za dużo miejsca. Alternatywą mogą być również modele z klapką lub z klawiaturą. Na codzienne użytkowanie telefonu wpływają także takie parametry, jak jego waga i grubość. Cienkie smartfony wyglądają niezwykle stylowo i bez problemu mieszczą się w kurtce czy plecaku. Jeśli jednak szukasz modelu odpornego na uderzenia i wstrząsy, to wybierz telefon ze wzmocnioną obudową.

Postaw na innowacje i dodatkowe udogodnienia

Nowoczesne smartfony to wielofunkcyjne urządzenia, dzięki którym zyskasz dostęp do wielu zaawansowanych aplikacji. Smartfon może ci pomóc w prowadzeniu zdrowego stylu życia lub zrealizowaniu ważnego projektu w pracy. Dlatego szukając nowego modelu, postaw na telefony z wydajnymi procesorami i dobrą kartą graficzną. Istotnym parametrem będzie również czas pracy i szybkość ładowania. Pamiętaj, że uniwersalna ładowarka sieciowa zapewni ci ekspresowe tempo ładowania, dzięki czemu twój smartfon będzie zawsze gotowy do użycia. Jeśli lubisz innowacyjne rozwiązania, to wybierz smartfon z funkcją miarki, pilota, lupy, poziomicy lub dalmierza. Przydatny może się okazać także hot spot, nawigacja, podręczny tłumacz i podręczny skaner. W niektórych modelach możesz też zrobić odręczne notatki, które znacznie ułatwią ci zaplanowanie zakupów.

W roku 2022/23 producenci stawiają na jakość i ciekawe funkcjonalności. Dlatego, zanim kupisz nowy smartfon, zastanów się, jakie funkcje będą ci potrzebne i określ dostępny budżet. Jednocześnie to ważne, by zamówić model, który będzie intuicyjny w obsłudze i bezawaryjny. Nowoczesny telefon może z powodzeniem zastąpić ci zegarek, tablet, a nawet komputer. W efekcie z łatwością podołasz wyzwaniom dnia codziennego.

Może Ci się również spodoba