Na co zwrócić uwagę przy kupnie czajnika elektrycznego

Czajnik elektryczny to urządzenie, które pozwala na niemal natychmiastowe przygotowanie kawy lub herbaty. Obecnie na rynku mamy szeroki wybór czajników elektrycznych, od bardzo niedrogich po urządzenia z najwyższej półki. Nie jesteśmy pewni, czego chcemy i potrzebujemy, ponieważ w sklepach dostępnych jest tak wiele różnych rodzajów czajników.

Istnieje wiele elementów, które wpływają na jakość i cenę czajnika elektrycznego. Pierwszym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie czajnika elektrycznego, jest rodzaj grzałki, w którą jest wyposażony. Na rynku dostępne są czajniki elektryczne ze spiralną grzałką lub grzałką. Nie dzieje się tak bez powodu, ponieważ te pierwsze są coraz rzadziej spotykane w sklepach.

Czajniki elektryczne ze spiralną grzałką miały jedną zasadniczą wadę: jeśli woda nie zakrywała całej grzałki, istniało niebezpieczeństwo, że po prostu się spali. Były one jednak tańsze i pracowały ciszej. Obecnie powszechne są czajniki elektryczne z grzałkami płytowymi.

Grzałka w czajniku jest ukryta pod dnem czajnika, a całe urządzenie jest łatwiejsze do utrzymania w czystości. Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze czajnika dla siebie, jest oczywiście jego pojemność, a taką drobną, ale przydatną modyfikacją może być wskaźnik poziomu wody. Przy zakupie czajnika należy zwrócić uwagę na jego moc, ponieważ niewystarczająca moc może wydłużać czas gotowania wody.

Rodzaje czajników

Dwa najważniejsze sposoby podziału czajników elektrycznych opierają się na materiale, z którego wykonano czajnik, oraz na tym, czy jest on wyposażony w filtr.

Obudowa czajnika:

  • Czajniki elektryczne z tworzywa sztucznego – najczęściej spotykane w firmach i zazwyczaj niedrogie.
  • Czajniki elektryczne ze stali nierdzewnej powinny być dobrze izolowane, aby zapobiec poparzeniom i zbytniemu wychłodzeniu wody. Jeśli wybierzemy czajnik ze stali nierdzewnej, należy pamiętać, że jest to stal nierdzewna, aby nie ulegał korozji.
  • Czajniki ze szkła hartowanego, które są odpowiednio zaprojektowane do eksponowania wody.
  • Czajniki wykonane z ceramiki, które są wystarczająco małe, aby zmieścić się w szufladzie, na blacie lub gdziekolwiek zechcesz. Dostępne są w wielu stylach i wzorach, a wszystkie mają ten sam cel: ułatwić Ci życie, odciążając Cię z pracy!

Może Ci się również spodoba