Polkomtel, operator sieci Plus, poszukuje startupów wykorzystujących technologię 5G

Grupa Polsat rozpoczyna nabór startupów 5G w ramach akceleratora S5 – Akceleratora Technologii 5G! Poszukiwane są rozwiązania startupów, które mają pomysł na wykorzystanie technologii 5G. Zgłoszenia można nadsyłać do 21 września 2020 r.

5GW maju 2020 r. Polkomtel, operator sieci Plus wchodzący w skład Grupy Polsat, jako pierwszy operator w Polsce uruchomił komercyjną sieć 5G. Grupa Polsat stawia na dalszy rozwój i zaczyna poszukiwania rozwiązań startupowych, które wykorzystają tę technologię w swoich produktach i modelach biznesowych. Najlepsze rozwiązania zyskają szansę przejścia na wyższy poziom – komercyjnego wdrożenia.

Ponieważ technologia 5G jest dość nowa, a dostęp do niej ograniczony, Grupa Polsat postanowiła zaangażować się wraz z Akceleratorem S5 z Łodzi w pomoc młodym, innowacyjnym firmom celem lepszego zrozumienia i pokazania możliwości wykorzystania 5G w życiu codziennym.  Grupa Polsat, jako lider technologii 5G, chce również działać na rzecz jej promocji z korzyścią dla biznesu i społeczeństwa. Technologia 5G jest kluczowym elementem dla cyfryzacja gospodarki i życia społecznego, dlatego tak istotne jest wspieranie edukacji i rozwoju projektów z jej wykorzystaniem.

Proces akceleracji podzielony jest na dwa etapy:

  • W I etapie, trwającym do trzech miesięcy, startupy mogą otrzymać dofinansowanie do 50 tys. zł na inkubację pomysłu. Celem I etapu jest przygotowanie wybranych startupów do pracy z technologią 5G poprzez transfer wiedzy 5G i indywidualne konsultacje technologiczne, weryfikacja potencjału biznesowego i technologicznego wybranych startupów oraz przygotowanie do udziału w dalszym pilotażu. Po zakończeniu I etapu startupy, które pozytywnie przejdą kolejną rekrutację, wezmą udział w II etapie programu,
  • W II etapie startupy mogą otrzymać aż do 550 tys. zł wsparcia na dopracowanie i wdrożenie innowacji. Celem II etapu jest rozwój produktu/usługi, integracja jej z rozwiązaniami partnera oraz walidacja projektu wykorzystującego technologię 5G. Startupy otrzymają wsparcie eksperckie oraz indywidualne konsultacje biznesowe i technologiczne umożliwiające rozwój projektu w taki sposób, aby był gotowy do walidacji w warunkach zbliżonych do rzeczywistych oraz do komercjalizacji.

Poza dofinansowaniem startup otrzyma eksperckie wsparcie techniczne oraz biznesowe, możliwość przeprowadzenia Proof of Concept w Grupie Polsat, dostęp do niezbędnej infrastruktury i zaawansowanego laboratorium technologicznego.

W jakich obszarach poszukujemy startupów:

1) Media i Rozrywka (np. VR/AR, rozwiązania dla TV i Internetu, digitalizacja, gamifikacja);

2) Inteligentny dom i biuro, głównie w obszarze IoT;

3) Opieka zdrowotna – np. rozwiązania wspierające kondycję zdrowotną, wspierające pracę służby zdrowia;

4) Motoryzacja – np. zarządzanie i optymalizacja floty, telematyka;

5) Ekologia – np. rozwiązania pozytywnie wpływające na środowisko naturalne, wspierające koncepcję zrównoważonego rozwoju;

6) Transformacja Cyfrowa – cyfryzacja usług i procesów w organizacji.

Jakie firmy mogą się zgłaszać?

Mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwa we wczesnej fazie rozwoju (maksymalnie do 22 miesięcy od daty rejestracji), prowadzące działalność na terenie województwa łódzkiego lub które, w przypadku rekomendacji do udziału w programie, zarejestrują działalność gospodarczą na terenie województwa łódzkiego w ciągu 14 dni.

Czas trwania naboru:

Od 9 do 21 września 2020 r.

Gdzie należy się zgłaszać?

Wystarczy wypełnić aplikację na stronie: https://startupspark.io/akcelerator-5g?

źródło: plus.pl


Szukasz nowego telefonu? Zobacz najtańsze nowe smartfony na taniabonament.pl/telefony/

Może Ci się również spodoba