kolejna edycja konkursu dla szkół i przedszkoli „Zbieraj baterie i telefony” z nagrodami specjalnymi od T-Mobile

Czy stare urządzenia mobilne da się wymienić na atrakcyjne nagrody? W T-Mobile już po raz kolejny udowadniamy, że jest to możliwe! Wraz z rokiem szkolnym 2023/2024 startuje nowa edycja programu edukacyjnego „Zbieraj baterie i telefony”, w którym zaangażowani uczniowie i nauczyciele podstawówek i przedszkoli mogą podjąć ekologiczne wyzwanie. Za jego realizację zgarnąć zaś m.in. bony pieniężne czy zestawy gier od T-Mobile! To nie tylko dobra zabawa, ale też niezwykle ważna misja – wciąż bowiem co czwarty Polak trzyma w swojej szufladzie dwa smartfony, z których już nie korzysta[1].

Przeszło 3 na 4 respondentów raportu „Global 2022 Gen Z Millennial Survey” jest zdania, że świat znajduje się obecnie w punkcie krytycznym w kwestii kryzysu klimatycznego[2]. Dlatego dbanie o ekologiczne nawyki na każdym kroku naszego życia pozostaje niezwykle istotne. Jednym z obszarów, w którym mały gest może mieć duże znaczenie, jest recykling nieużywanych już urządzeń elektronicznych. Sprzęty takie jak smartfony stanowią bowiem bezcenne źródło nieodnawialnych zasobów, w tym metali szlachetnych, które mogą zyskać drugie życie.

Jako firma  technologiczna odpowiedzialna społecznie chcemy działać w kierunku budowania świadomości ekologicznej i dobrych nawyków. Z tego powodu, aby zachęcić do ekologicznych wyborów i kształtować dobre praktyki w tym zakresie, startujemy z kolejną już edycją akcji edukacyjnej skierowanej do placówek oświatowych, organizowanej przez Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań SA oraz Biosystem Electrorecykling SA.

W T-Mobile doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest budowanie świadomości ekologicznej. Rolą firm odpowiedzialnych społecznie jest przy tym stawianie sobie ambitnych i przemyślanych celów w tym obszarze. Dlatego jednym z filarów naszej strategii ESG  w T-Mobile jest cyrkularność, którą uzyskać możemy m.in. poprzez zbieranie, odpowiednią segregację i recykling elektrośmieci. Aby działania w tym zakresie były efektywne, niezbędna jest jednak edukacja – im więcej osób się do nas przyłączy, tym lepszy osiągniemy efekt – tłumaczy Małgorzata Rybak-Dowżyk, dyrektorka Działu Komunikacji Korporacyjnej i CR w T-Mobile Polska.

W ramach współpracy w nowej edycji projektu już po raz drugi zostaliśmy partnerem konkursu, w którym można wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. W zeszłym roku uczniowie i nauczyciele biorący udział w inicjatywie zebrali blisko tonę starych urządzeń. Co zaś nas czeka w najnowszej odsłonie programu?

Planeta ma znaczenie

Wspólnie podejmujemy ekologiczne wyzwanie

Aby wziąć udział w inicjatywie, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy lub skontaktować się bezpośrednio z koordynatorem pod numerem telefonu 12 296 68 58. Kolejnym etapem jest podpisanie Deklaracji Przystąpienia do programu. Wszystkie zaangażowane szkoły i przedszkola otrzymają materiały edukacyjne oraz pojemnik do zbiórki zużytych baterii i akumulatorów. Do nauczycieli trafią zaś konspekty lekcji, które będą mogli wykorzystać podczas codziennej pracy dydaktycznej. Przez cały rok szkolny uczniowie, razem z nauczycielami i rodzicami, mogą gromadzić stare baterie i telefony komórkowe. Z jednej strony w ten sposób zatroszczą się o dobro naszej planety, a z drugiej – pozwoli im to wziąć udział w ekowyzwaniu i powalczyć o nagrody!

Nagrody dla uczniów i nauczycieli

Konkurs „Zbieraj baterie i telefony” nagradza przedszkola i szkoły, które w podziale na wielkość placówki zebrały przedmioty o największej masie. Do zgarnięcia jest aż 135 nagród, w tym bony do realizacji w serwisie allegro.pl. W ramach specjalnej kategorii konkursu „Planeta ma znaczenie”, której autorem i fundatorem jest T-Mobile, uczestnicy mogą liczyć atrakcyjne trofea, tj.:

  • nagroda główna dla szkół: 3x 10 tabletów
  • nagroda dodatkowa dla szkół: 15x  zestaw gier planszowych o wartości 1000 zł,
  • nagroda główna dla przedszkoli: 2x 5 projektorów smart sketcher,
  • nagroda specjalna dla przedszkoli: 10x zestaw ekogier o wartości 500 zł,
  • nagroda dla nauczycieli zaangażowanych w konkurs: łącznie 30 bonów o wartości 500 zł do wykorzystania na platformie allegro.pl.

Zgłoszenia zbierane będą do 15 maja 2024 roku.

Planeta ma znaczenie
Zaangażowanie w konkurs „Oddaj baterie i telefony” stanowi element naszych aktywności w ramach inicjatywy „Planeta ma znaczenie”. Projekt, prócz działań edukacyjnych, obejmuje akcje sprzątania świata, a także salony T-Mobile, w których klienci mogą zostawić stare telefony do recyklingu w specjalnie przeznaczonych do tego pojemnikach.
Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć w regulaminie programu edukacyjnego.

——-

[1]Badanie „Nieużywane smartfony” wykonane w dniach 24 31.08.2022 metodą CATI (n=2001), na zlecenie T-Mobile.
[2]“Global 2022 Gen Z & Millennial Survey”, https://www2.deloitte.com/pl/pl/pages/about-deloitte/articles/raport-global-2022-gen-z-and-millennial-survey.html.
źródło: t-mobile.pl

Może Ci się również spodoba