Kobiety w IT mają moc! T-Mobile partnerem 5. edycji Uniwersytetu Sukcesu

t-mobile w itW branży IT lepiej radzą sobie mężczyźni? Nic bardziej mylnego! T-Mobile Polska doskonale wie, że świat innowacji jest otwarty dla każdego i tworzony przez różnorodne zespoły. Marka ogłasza właśnie partnerstwo z Uniwersytetem Sukcesu, którego celem jest umożliwienie młodym kobietom zrealizowanie ich marzeń i postawienie pierwszych kroków w fascynującym świecie IT przy wsparciu ekspertów oraz doświadczonych praktyków branży!

W świecie pełnym nowych technologii, wiele młodych kobiet nie ma pomysłu, jaką ścieżkę kariery w tym sektorze wybrać – jak wynika z raportu „Kobiety w IT 2022” [1], prawie 40% kandydatek twierdzi, że nie wie, od czego zacząć swoją przygodę z IT i która specjalizacja będzie dla nich najlepsza. Choć rynek daje kobietom coraz więcej możliwości – do czego też przyczyniła się pandemia i możliwość pracy w trybie zdalnym bądź hybrydowym – to jednocześnie dalej wiele z nich ma obawy przed rozpoczęciem pracy w branży związanej z nowymi technologiami czy IT. Jak to można zmienić?

Dzięki kompleksowemu, bezpłatnemu programowi edukacyjnemu Uniwersytet Sukcesu mogą one nabyć nowe kompetencje cyfrowe. Skierowany jest on dla młodych kobiet w wieku 18-25 lat z małym lub zerowym doświadczeniem na rynku pracy, które jednocześnie mają trudną sytuację życiową i materialną uniemożliwiającą im studiowanie lub korzystanie z płatnych kursów specjalistycznych.  Celem projektu jest nie tylko zapewnienie odpowiednich kompetencji merytorycznych, ale także wzmocnienie pewności siebie i wsparcie w budowaniu kariery w branży IT. Pierwszym elementem programu jest tzw. “camp”, czyli szereg warsztatów poświęconych m.in. budowaniu własnego wizerunku czy samorozwojowi. W kolejnych krokach, uczestniczki programu mogą także liczyć na indywidualne spotkania z ekspertami HR, którzy zapewnią wiedzę dotyczącą procesów rekrutacji, a także wziąć udział w specjalistycznym kursie programowania, opracowanym dla następujących stanowisk: UX Designer, Java Developer, Frontend Developer.

Ponadto, każda uczestniczka objęta zostanie wsparciem mentoringowym przez jednego z doświadczonych ekspertów branży oraz będzie mogła ubiegać się o zaangażowanie do projektu stażowego. Wspieranie równego dostępu do technologii i kompetencji cyfrowych to zarówno misja marki, jak i jeden z kluczowych filarów jej strategii ESG, w ramach której T-Mobile chce udowodnić, że technologia nigdy nie powinna wykluczać, a wręcz przeciwnie – powinna być narzędziem wyrównującym szanse i otwierającym przed użytkownikami nowe możliwości.

T-Mobile Polska jest nowoczesną firmą technologiczną, która mocno stawia na rozwój pracowników i szuka talentów, które właśnie w technologicznym świecie będą mogły wzrastać. Chcemy wspierać tych, którzy chcą się rozwijać w tym kierunku, ale z różnych przyczyn mają ograniczone możliwości. Jesteśmy przekonani, że kobiety mają moc i siłę, aby zacząć mocniej kształtować swoją pozycję w branży IT, dlatego cieszymy się, że będziemy wspierać właśnie taką inicjatywę, jaką jest Uniwersytet Sukcesu, która pomaga kobietom odnaleźć swoją drogę zawodową w świecie nowych technologii – podkreśla Dorota Kuprianowicz-Legutko, Członkini Zarządu, Dyrektorka ds. Polityki Personalnej w T-Mobile Polska.

Uniwersytet Sukcesu kierujemy do młodych, ambitnych kobiet, które chcą zdobyć atrakcyjny zawód przyszłości, ale z powodu różnych ograniczeń, nie mogą takiej drogi przebyć samodzielnie. Zapewniamy wszystko to, co jest potrzebne, aby wejść na rynek pracy IT: wsparcie doradców HR i mentorów z branży, kursy programistyczne zakończone egzaminami, warsztaty motywacyjno-rozwojowe i płatne staże u Partnerów programu. To program z którym docieramy bezpośrednio do domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych i zachęcamy dziewczyny do udziału, gdyż zdobyte w nim umiejętności, zapewnią im lepszą przyszłość. Absolwentki dotychczasowych edycji są tego potwierdzeniem – wyjaśnia Ela Wojciechowska, prezeska Fundacji Digital University.

Więcej informacje o programie można znaleźć na stronie: uniwesytetsukcesu.com

[1] Raport „Kobiety w IT 2022. Szanse oraz możliwości rozpoczęcia i rozwoju kariery”
źródło: t-mobile.pl

Może Ci się również spodoba