Jakiej marki smartfona kupić?
Chcesz kupić sobie nowy telefon, ale nie wiesz, którego producenta wybrać? Jakiej marki smartfona wybrać? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule.
- Najlepsze smartfony na rynku
- Telefony komórkowe – jakie parametry są najważniejsze?
Dziś na rynku można znaleźć bardzo bogatą ofertę telefonów komórkowych. To sprawia, że wybór optymalnego smartfonu sprawia nierzadko duże problemy. Jaki telefon komórkowy kupić? Wszystko zależy od tego, do czego ma służyć urządzenie tego rodzaju. Dlatego warto na samym początku określić, czy smartfon ma być jedynie rozwiązaniem umożliwiającym kontakt z innymi osobami, czy również do robienia dobrej jakości zdjęć, które następnie mają być publikowane na mediach społecznościowych, do grania, oglądania filmów czy do pracy. Następnie do swoim wymagań trzeba dopasować odpowiednie parametry techniczne. Dzięki temu uda Ci się ostatecznie znaleźć taki telefon komórkowy, który spełni Twoje oczekiwania. Jaki zatem smartfon wybrać? Które parametry telefonów komórkowych są najważniejsze? Szczegóły na ten temat znajdziesz w poniższym wpisie.
Najlepsze smartfony na rynku
Jaki telefon komórkowy kupić? Oczywiście, że taki, który ostatecznie spełni nasze oczekiwania. Ale skąd mieć pewność, że smartfon, w który zainwestujemy, będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem? W takiej sytuacji zastanów się, do czego będziesz używał telefonu komórkowego i dobierz takie urządzenie, którego parametry techniczne będą w stanie zaspokoić Twoje potrzeby.
W pierwszej kolejności zastanów się nad interesującym Cię systemem. Na rynku dominują telefony z oprogramowaniem Android – najwięcej producentów produkuje urządzenia, w których implementuje się ten właśnie system. Androida mają – na przykład – telefony Samsung, które ogólnie cieszą się sporą popularnością. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że w ofercie marki możesz znaleźć zarówno tanie telefony komórkowe, które do podstawowych czynności są wystarczającą opcją, modele ze średniej półki oraz wydajne, funkcjonalne smartfony dla najbardziej wymagających użytkowników. A zatem, wśród produkowanych przez markę Samsung urządzeń, każdy zainteresowany jest w stanie bez problemu znaleźć optymalne dla siebie urządzenie.
Sporą popularnością cieszą się także telefony Sony, które również mają system Android. Na tle konkurencyjnych urządzeń smartfony Sony wyróżniają się przede wszystkim doskonałymi walorami multimedialnymi oraz unikalnym designem. Poza świetnym obrazem charakteryzują się również przejrzystym dźwiękiem – zarówno w trakcie rozmów, jak i podczas słuchania muzyki.
Nie chcesz telefonu z Androidem? Możesz wybrać urządzenia z iOS’em. Tu jednak ilość smartfonów jest mocno ograniczona, ponieważ tylko urządzenia marki Apple mają ten system. Żaden inny producent – jak w przypadku Androida – nie może zainstalować w swoim telefonie komórkowym iOS’a. Decydując się na iPhone’y, otrzymujesz wydajny i płynnie działający smartfon, wyróżniający się prostym, ale eleganckim designem oraz gwarantujący bardzo prostą obsługę.
Oba systemy mają swoje charakterystyczne elementy. Android jest systemem otwartym i uniwersalnym, natomiast iOS odwrotnie. Większą część oprogramowania tworzy marka Apple, a aplikacje, które są dostarczane od zewnętrznych firm, muszą przechodzić zawsze szczegółową analizę. To wszystko wiąże się także z płynnością działania. Telefony z iOS są po prostu lepiej zoptymalizowane i przez cały czas działają płynnie, w przeciwieństwie do smartfonów z systemem Android, które muszą mieć ogromne rezerwy mocy, aby bez problemów obsługiwać sporą ilość aplikacji. Jeśli zależy Ci na płynnym działaniu bez zacinania się i jednocześnie chcesz mieć system Android, postaw na flagowe urządzenia z najwyższej półki. Przy tańszych telefonach z Androidem te doświadczenia są z reguły dużo gorsze – wszystko oczywiście zależy od tego, czy producent dobrze zoptymalizował swój sprzęt.
Telefony komórkowe – jakie parametry są najważniejsze?
Oczywiście nie sam system jest najważniejszy, jeśli chodzi o wybieranie telefonu komórkowego. Na wydajność smartfonu wpływ ma także procesor oraz pamięć RAM. Im więcej pamięci RAM oraz im szybszy procesor, tym wydajniej będzie działać urządzenie. Oba te parametry mają szczególne znaczenie, jeśli chcesz zdecydować się na zakup telefonu komórkowego z systemem Android.
Kolejny aspekt to oczywiście pojemność pamięci na dane, zdjęcia, aplikacje czy dokumenty. Chociaż wciąż produkuje się telefony, które mają wejście na kartę pamięci, warto jednak zastanowić się, ile właściwie miejsca potrzebujemy. Optymalną opcją są smartfony o pamięci 64 GB – o ile nie robimy dużej ilości zdjęć. Jeśli jednak dokumentujesz wszystko, pomyśl nad urządzeniami z większą pamięcią lub nad telefonem komórkowym ze slotem na kartę SD.
Kupując smartfon, zwróć uwagę także na to, jaka przekątna ekranu będzie dla Ciebie optymalnym rozwiązaniem. Jeśli lubisz robić zdjęcia i zależy Ci na dobrej jakości, sprawdź również informacje techniczne dotyczące aparatów, które mają interesujące Cię urządzenia. Takie kwestie, jak czytnik linii papilarnych, dual SIM, pojemność baterii czy czytnik tęczówki oka to opcje, które dobiera się do własnych preferencji. Jeśli dodatkowe funkcje tego rodzaju – lub podobne – są Ci potrzebne, sprawdź, czy dane urządzenia je oferują.