Jak zrobić zrzut ekranu w iPhonie?

Aby wykonać zrzut ekranu w iPhone’ie, należy wykonać następujące kroki:

  1. Przytrzymaj jednocześnie przycisk boczny i przycisk głośności: Wciskaj oba przyciski jednocześnie i trzymaj je, aż zobaczysz błysk na ekranie i dźwięk „kliknięcia”.
  2. Znajdź zrzut ekranu: Po wykonaniu zrzutu ekranu, zrzut pojawi się w albumie Zdjęcia jako ostatni dodany obraz.

Jeśli używasz iPhone’a z Face ID, możesz również wykonać zrzut ekranu, naciskając i przytrzymując przycisk boczny i przyciski głośności, ponieważ telefon (iPhone) odblokuje się „automatycznie”.

To wszystko! Teraz możesz edytować i udostępniać swój zrzut ekranu, jeśli chcesz.

Kiedy przydaje się zrzut ekranu w smartfonie?

Zrzut ekranu w smartfonie jest przydatny w wielu sytuacjach, w tym:

  1. Udostępnianie informacji: Możesz udostępnić zrzut ekranu, aby pokazać swoim znajomym, rodzinie lub współpracownikom informacje na ekranie swojego telefonu, np. wynik w grze, konwersację na czacie lub rezultat wyszukiwania.
  2. Archiwizacja ważnych informacji: Możesz zrobić zrzut ekranu i zachować go jako zdjęcie, aby mieć dostęp do ważnych informacji w przyszłości, np. biletu lotniczego, informacji o zamówieniu lub potwierdzenia transakcji.
  3. Wykonywanie instrukcji: Możesz wykonać zrzut ekranu, aby pokazać, jak korzystać z aplikacji lub usługi, co może być szczególnie przydatne, gdy potrzebujesz pomocy lub wsparcia.
  4. Tworzenie prezentacji: Możesz użyć zrzutów ekranu do tworzenia prezentacji lub prezentacji slajdów, aby pokazywać różne aplikacje i usługi, których używasz.
  5. Debugowanie i raportowanie problemów: Możesz wykonać zrzut ekranu i przesłać go, aby uzyskać pomoc w rozwiązaniu problemu z aplikacją lub usługą, lub aby zgłosić problem do dostawcy.

To tylko kilka przykładów, w których zrzut ekranu w smartfonie może być przydatny. W rzeczywistości istnieje wiele innych sytuacji, w których może okazać się pomocny. Warto wiedzieć jak wykonać 'screena’ z ekranu swojego smartfona.

 

PS. Sprawdź również konta bankowe z promocją przy których otwarciu zyskasz nawet 500zł!

Może Ci się również spodoba