Jak znaleźć najlepszy głośnik Bluetooth?

Głośniki bezprzewodowe obecnie cieszą się coraz większą popularnością. Nie jest to jednak nic zaskakującego, jeśli weźmiemy pod uwagę funkcjonalność i zalety tego rozwiązania. Zakup takiego sprzętu nie jest jednak oczywisty, ze względu na dużą liczbę występujących modeli. Na co zwracać uwagę, wybierając głośnik Bluetooth? W jaki sposób głośniki Bluetooth mogą być zasilane? Czym jest pasmo przenoszenia? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Na co zwracać uwagę wybierając głośnik Bluetooth?

Głośniki Bluetooth są coraz powszechniej stosowane. Konsumentom zależy na niskiej cenie, a jednocześnie wysokiej jakości, co jest w pełni zrozumiałe. Kupując egzemplarze do 100 zł, musimy liczyć się z absolutnie podstawowymi parametrami. Moc takiego rozwiązania oscyluje w granicach kilku watów, natomiast urządzenie jest stosunkowo niewielkie. W praktyce oznacza to, że jakość dźwięku nie dla wszystkich będzie wystarczająco satysfakcjonująca. Problem będzie również z dużą głośnością odtwarzania. W głośnikach do 100 zł możemy liczyć na niewielką odporność na zachlapania. Absolutnym standardem są też przyciski i mikrofon, co umożliwia odbieranie połączeń telefonicznych. Podczas zakupu warto skupić się na karcie pamięci microSD. Jej zaletą jest możliwość słuchania ulubionych utworów muzycznych, bez konieczności łączenia się ze smartfonem. Droższe modele wyróżniają się większą mocą i pojemnością baterii, lepszymi przetwornikami, regulacją tonów.

W jaki sposób głośniki Bluetooth mogą być zasilane?

Głośnik Sony Bluetooth może być zasilany na trzy sposoby: poprzez akumulator, baterię i podłączenie do sieci. Jeśli będzie on wykorzystywany podczas podróży, wówczas powinniśmy zdecydować się na możliwie najniższe rozmiary. Co więcej, kluczowe jest możliwie najdłuższe odtwarzanie na jednym ładowaniu – nie zawsze mamy dostęp do gniazdka elektrycznego. Nie zaleca się wybierać modeli, które zasilane są za pośrednictwem jednorazowych baterii, bowiem jest to nieopłacalne pod względem ekonomicznym, jednocześnie negatywnie wpływa na środowisko naturalne. Jaki głośnik będzie zatem najbardziej optymalny? Otóż jednym z rozsądniejszych rozwiązań wydaje się być ten z baterią litowo-jonową. Może on być ładowany za pomocą tej samej ładowarki, co telefon. Jest to w sposób szczególny przydatne podczas podróży. W sytuacji, gdy urządzenie będzie wykorzystywane jedynie w domowych warunkach, wówczas godny uwagi jest większy sprzęt, który może zostać podłączony do sieci. Charakteryzuje się przede wszystkim większą mocą i lepszym dźwiękiem.

Czym jest pasmo przenoszenia?

Wybierając głośnik pod telewizor lub dowolny inny model, każdorazowo powinniśmy skupić się na pasmie przenoszenia. Wbrew pozorom parametr ten ma ogromne znaczenie. Z praktycznego punktu widzenia jest to zakres częstotliwości. Jeśli chodzi o górne wartości, to odpowiadają one za wyższe tony, natomiast mniejsze – za niskie. Za taki optymalny zakres, który jest słyszalny dla człowieka, uznaje się ten od 20 Hz do 20 000 Hz. Jest to niemalże gwarancja przyjemnego i czystego dźwięku. W przypadku głośników bezprzewodowych zakres ten jest nieco mniejszy. Nie są one ustawiane w taki sposób, aby zagwarantować możliwe najczystszą jakość dźwięku.

Może Ci się również spodoba