Jak zarejestrować i zarządzać zagranicznym numerem telefonu przez komórkę

Kobieta rozmawiająca przez telefonZagraniczny numer telefonu to świetne rozwiązanie dla firm. Warto wziąć je pod uwagę, jeśli interesuje nas rozwój biznesu poza granicami kraju.

Po co Twojej firmie zagraniczny numer telefonu?

Ekspansja na rynki zagraniczne to w przypadku wielu firm jeden z podstawowych celi i wyznacznik rozwoju. Niezależnie od tego, czy dana marka zajmuje się sprzedażą towarów czy usługami, przedsiębiorca powinien mieć świadomość jak istotna jest sprawna komunikacja z klientem. Jeśli polska firma nie ma zagranicznych numerów telefonu, kontakt konsumenta z firmą będzie utrudniony, co może powodować irytację, a nawet utratę zaufania do marki. Telefonowanie za granicę będzie się bowiem wiązać dla klienta z dodatkowym kosztem.

Gdzie można kupić zagraniczny numer telefonu?

W wielu krajach można mieć zakupiony zagraniczny numer telefonu dla polskiej firmy. Duża popularność tego rozwiązania wynika między innymi z łatwości kupienia numeru. Wszystko można załatwić online (na przykład na portalu takim jak Belfabriek.pl), nie jest wymagany ani lokalny adres, ani biuro. Numer kupić można po korzystnej stawce ryczałtowej z comiesięczną płatnością i skonfigurować go online.

Niemiecki numer telefonu może zaczynać się od 032. Krajowe numery pozwalają na połączenie według cennika lokalnego operatora. Ten prefiks jest taki sam dla każdego miasta. Warto jednak rozważyć kupno numeru 0800. Tego typu numery są bezpłatne dla dzwoniących, co będzie zachęcać klientów do skorzystania z infolinii.

Holenderski numer telefonu może zaczynać się od 085 – sytuacja jest tu analogiczna jak w Niemczech. Będąc przedsiębiorcą, warto jednak rozważyć kupno bezpłatnego numeru 0800. Warto też wspomnieć, że na tym rynku korzysta się również z numerów 0900. To właściciel takiego numeru wycenia taryfę, w związku z czym może on służyć do zarabiania pieniędzy.

Angielski numer telefonu dla polskich przedsiębiorców będzie zaczynać się od 030. Tego typu numery są numerami krajowymi i można z nich korzystać na terenie całego państwa. Dobrą praktyką, wzbudzającą zaufanie klientów będzie też rejestracja numeru kierunkowego do Londynu. Podobnie jak w innych krajach, również w Anglii dostępne są bezpłatne opcje. Mowa o numerach zaczynających się od 0808.

Z kolei w Szwecji, polscy przedsiębiorcy mogą kupić numer 010, pod który dzwonić można po lokalnej stawce lub bezpłatny numer zaczynający się od 020.

W powyższy sposób można sobie zarejestrować numery w całej Unii Europejskiej czy w Stanach Zjednoczonych.

Jak zarządzać zagranicznym numerem telefonu

Mogłoby się wydawać, że do zarządzania zagranicznym numerem telefonu potrzebna będzie skomplikowana infrastruktura biurowa. Na szczęście jednak tak nie jest, jest to bardzo wygodne i proste dla przedsiębiorcy rozwiązanie. Wystarczy korzystać z intuicyjnej w obsłudze aplikacji pobieranej na urządzenie mobilne. Dzięki niej, na przykład szwedzki numer telefonu można łatwo przekierować na polski numer – rozmówca nawet tego nie zauważy, całość odbędzie się automatycznie.

Zagraniczny numer telefonu to rozwiązanie praktyczne i zyskowne dla biznesu, dlatego warto się nim zainteresować. Za stosunkowo niewielkie pieniądze możemy ułatwić swojej firmie funkcjonowanie na zagranicznym rynku i lepiej zadbać o bazę klientów.

Może Ci się również spodoba