Gdzie naprawić telefon – czy serwis autoryzowany się opłaca?

Gdzie naprawić telefon krakówNie da się ukryć, że sytuacja, w której smartfon – nasze małe centrum dowodzenia, nagle doznaje usterki i wymaga naprawy, jest zawsze stresująca. Niezależnie od tego, czy upuściliśmy telefon, czy przez przypadek wpadł nam do wody, albo po prostu przestał działać z niewiadomych nam przyczyn, naprawa w serwisie staje się jedyną drogą ratunku dla naszego urządzenia. Dlaczego warto inwestować w usługi profesjonalnych serwisów autoryzowanych? Odpowiadamy!

Jak uratować zalany telefon? Nie eksperymentuj – zanieś do serwisu!

Świat na chwilkę zwalnia, a ty możesz jedynie bezradnie patrzeć, jak twój ukochany telefon ląduje w wodzie. Współczesne flagowce marek takich jak Apple, Huawei czy Samsung bardzo często posiadają certyfikaty IP, które w zależności od oznaczenia zapewniają ochronę przed wodą i pyłem. Niestety nie każdy telefon może pochwalić się taką odpornością, dlatego zalania wciąż są bardzo częstą przyczyną usterek smartfonów. Internet pełen jest „genialnych sposobów” na szybkie i tanie wysuszenie urządzenia. Oczywiście czasem mogą one zadziałać, jednak nie oddając telefonu w ręce specjalisty, na dłuższą metę robimy więcej szkody niż pożytku. Nawet jeśli uda się pozornie wysuszyć i włączyć smartfon, najpewniej jego podzespoły zajmuje biała korozja, która ogranicza przewodzenie impulsów elektrycznych, co w konsekwencji wpływa działanie telefonu. Wykwalifikowani serwisanci wyczyszczą telefon od środka, wysuszą całość z pomocą profesjonalnych urządzeń i skutecznie pozbędą się wszelkiej korozji. Z całą pewnością możemy powiedzieć, że taka naprawa jest skuteczniejsza od kultowego woreczka ryżu.

Autoryzowane Centrum Serwisowe – szybka naprawa telefonu

Podczas gdy zwykły serwis GSM gwarantuje naprawę w kilka dni, w Centrum Serwisowym s wszelkie usługi wykonywane są szybko i sprawnie, tak by oddać klientowi urządzenie jeszcze tego samego dnia. Zbita szybka w telefonie to dla serwisantów chleb powszedni. Wykwalifikowani specjaliści po wycenie i jej akceptacji przez klienta od razu biorą się do pracy, dlatego taka usługa może zająć nawet mniej niż godzinę. Warto także zaznaczyć, że decydując się na naprawę w serwisie autoryzowanym, telefon nie traci gwarancji producenta. Najnowsze technologie, profesjonalne maszyny i narzędzia, oraz wyspecjalizowana w telefonach danej marki kadra specjalistów są gwarancją usług na najwyższym poziomie. Części zamienne stosowane w autoryzowanych serwisach pochodzą z oficjalnych dystrybucji producentów, dlatego można mieć pewność solidnych i niezawodnych napraw.

Jak przygotować smartfon do serwisu?

Czy trzeba specjalnie przygotowywać smartfona przed wizytą w serwisie? Wszystko zależy od rodzaju naprawy. Większość uszkodzeń mechanicznych takich jak chociażby naprawa zbitej szybki odbywa się bez ingerencji w software, dane na telefonie są zatem bezpieczne. Niektóre działania wymagają resetu i wyczyszczenia smartfona, co może łączy się z utratą wszystkich danych zapisanych w pamięci urządzenia. Przed przystąpieniem do takiej naprawy klient zostaje poinformowany o tym, by przed oddaniem telefonu w ręce serwisantów zrobić kopię zapasową plików.

Artykuł powstał we współpracy z serwis-krakow.pl

Może Ci się również spodoba