Finał Akcji Sprzątania Świata za nami – w strefie T-Mobile zebraliśmy 134 telefony!

W jaki sposób za jednym zamachem zrobić porządki w domu i przyczynić się do obniżenia poziomu zaśmiecenia świata? Przekonali się o tym wszyscy, którzy zanurkowali w swoich szufladach, by wyciągnąć z nich stare, nieużywane już telefony i przynieść je do strefy T-Mobile podczas 30. Finału Akcji Sprzątania Świata w Wągrowcu. 134 zgromadzone przez nas egzemplarze trafią do recyklingu, by odzyskać z nich cenne zasoby nieodnawialne. Wspólne sprzątanie terenów nad rzekami oraz jeziora w Wągrowcu przyczyniły się zaś do zebrania przeszło 2007 kg odpadów!

Czasem wystarczy jeden dzień, by dokonać czynów o wielkiej wadze. Właśnie tak w skrócie podsumować możemy wspólne porządki w trakcie 30. Finału Akcji Sprzątania Świata w Wągrowcu, którego – jako T-Mobile Polska – byliśmy partnerem. W dniu wydarzenia rekordowa liczba 83 nurków zebrała bowiem 1695 kg śmieci zalegających na dnie wągrowieckiego Jeziora Durowskiego. Posprzątane zostało także unikalne w skali Europy miejsce, znajdujące się na skrzyżowaniu rzek Nielby i Wełny. W akcji organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia we współpracy z Urzędem Miasta Wągrowiec, udział wzięli specjaliści z Perfect Diver, WOPR Wągrowiec, a także chętni wolontariusze, którzy zgłosili się do wykonania zadań.
Na ekologicznym pikniku, stanowiącym jedną z atrakcji wydarzenia, zainteresowane osoby mogły ponadto odwiedzić strefę T-Mobile. Tam natomiast zostawić nieużywane już smartfony po to, by można było odzyskać z nich cenne metale szlachetne i dać im drugie życie. W sumie udało się zebrać 134 urządzenia! A osoby, które dostarczyły je do naszego punktu, otrzymały roślinę i eko torbę w prezencie.
Finał 30. edycji Akcji Sprzątanie świata – Polska był tak wyjątkowy, jak cały jubileusz. Zaangażowanie mieszkańców Wągrowca, ale też partnerów, w tym T-Mobile przerosło nasze oczekiwania. Dzięki temu, po raz kolejny oczyściliśmy naturę – także tą pod wodą – z wielu ton śmieci, ale też wspólnie zwróciliśmy uwagę społeczeństwa i liderów opinii na narastający problem, jakim jest śmiecenie w naturze – podsumował Akcję Grzegorz Mikosza, Główny Koordynator Akcji Sprzątanie świata – Polska.
Dni Ziemi
Magenta w barwach zieleni

Zaangażowanie w przedsięwzięcie stanowi element naszego projektu „Planeta ma znaczenie”. Obok partnerstwa w Akcji Sprzątania Świata, obejmuje on salony T-Mobile, w których klienci mogą zostawić stare telefony do recyklingu w specjalnie przeznaczonych do tego pojemnikach. Inicjatywa to także działania edukacyjne prowadzone w szkołach i przedszkolach.

źródło: t-mobile.pl

Może Ci się również spodoba