Eleganckie damskie garnitury: sztuka doskonałego dopasowania

Garnitur damski to element garderoby, który został zaczerpnięty z męskiej szafy. Składa się z marynarki i spodni materiałowych. Stanowi idealny komplet na różne okazje. Uchodzi za kwintesencję elegancji i dobrego gustu. Kobiety chętnie zakładają go do biura, w którym obowiązuje dress code. Sprawdzi się podczas spotkań z kluczowymi klientami i ważnych negocjacji. Można ubrać go również na wesele i komunię. Eleganckie damskie garnitury prezentują się nienagannie, gdy zostaną odpowiednio dopasowane. O czym warto pamiętać podczas zakupu?

Jaki garnitur damski dla stożka?

Kluczową rolę odgrywa typ sylwetki. Proporcje ciała mają znaczenie i wpływają na to, jak wygląda się w danym komplecie. Stożek posiada szersze ramiona od bioder, dlatego powinien unikać marynarek oversize oraz modeli z dużymi poduszkami. Dobrym wyborem jest żakiet damski, który nie dodaje objętości barkom. Warto zestawić go ze spodniami z szeroką nogawką lub marchewami. Stożkom odradza się cygaretki, gdyż eksponują węższe biodra.

Czym powinien charakteryzować się elegancki garnitur damski dla gruszki?

Gruszka stanowi odwrotność stożka. Na pierwszy plan wysuwają się biodra, które są szersze od ramion. Działania powinny koncentrować się na dodaniu objętości w górnej części sylwetki. Styliści podkreślają, że na odbiór figury wpływa zachowanie odpowiednich proporcji. Rozmiar nie odgrywa aż tak istotnej roli. Marynarka z mocno zarysowanymi ramionami, która posiada większe poduszki, wydaje się stworzona dla gruszki. Rekomenduje się jej zestawienie z cygaretkami. Taki elegancki damski garnitur pomoże uzyskać proporcje klepsydry.

Co wyróżnia damski garnitur elegancki dla kolumny?

Kolumna posiada ramiona, talię i biodra tej samej szerokości. W celu przybliżenia się do klepsydry, powinna dodać objętości zarówno górnej, jak i dolnej części sylwetki. Pomoże w tym marynarka z poduszkami, która posiada wyraźne wcięcie w talii, czyli w rzeczywistości jest żakietem. Świetnie sprawdzą się garniturowe spodnie marchewy oraz modele z szerokimi nogawkami. Opisany komplet eksponuje talię, jednocześnie zaokrąglając biodra i subtelnie poszerzając ramiona. Nie należy obawiać się dodawania objętości, gdyż umiejętnie przeprowadzony proces sprawia, że figura wygląda świetnie, uzyskując idealne proporcje.

Elegancki garnitur damski dla jabłka – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Jabłko posiada lekko zaokrąglony brzuszek, który sprawia, że wcięcie w talii staje się mniej wyraźne. Jednocześnie kobiety obdarzone tym typem sylwetki mają bardzo szczupłe i zgrabne nogi, które stanowią ich ogromny atut. Damskie garnitury eleganckie dla jabłka powinny być wykonane z miękkich materiałów. Bardzo dobrze sprawdzi się marynarka, która tworzy wcięcie w talii. Warto podwinąć jej rękawy, aby podkreślić nadgarstki – jedną z najszczuplejszych części ciała. Jabłku rekomenduje się cygaretki, czyli spodnie o lekko dopasowanym fasonie, które odsłaniają kostkę. Dzięki temu zostaje podkreślona kolejna szczupła część ciała, a sylwetka nabiera lekkości.

Eleganckie damskie garnitury dla klepsydry – co podkreśli atuty sylwetki?

Damskie garnitury eleganckie to kategoria, w której klepsydra ma ogromny wybór. Ten typ sylwetki uchodzi za najbardziej proporcjonalny. W rezultacie może pozwolić sobie na różne kroje. Szczupłe klepsydry dobrze wyglądają w marynarce oversize i w cygaretkach. Niektóre też decydują się na dopasowany żakiet damski i spodnie palazzo. Klepsydry zachęca się do zabawy modą.

Wysokiej klasy garnitur damski – inwestycja na lata

Najlepiej leżą damskie garnitury eleganckie wykonane z wysokiej klasy materiałów. Wspomniany element garderoby służy przez lata, dlatego należy wybrać odpowiedni komplet. Warto postawić na markowy garnitur damski, który podkreśli atuty sylwetki. Starannie skrojony doda pewności siebie.

Więcej znajdziesz na: https://molton.pl/pl/menu/garnitury-262.html.

Może Ci się również spodoba