Co wskazuje na podsłuch w biurze?

Najbardziej niepokojącym objawem jest wypływanie poufnych danych i działania konkurencji wskazujące na korzystanie z naszej wiedzy i bazy klientów. Może to wskazywać na nieuczciwe działanie jednego z pracowników, ale również na obecność urządzeń podsłuchowych.

Nie są one ani drogie ani zbyt skomplikowane i w praktyce każdy kto spędził chociaż chwilę w biurze może taką aparaturę zainstalować. Poszukiwanie podejrzanych przedmiotów nie przyniesie żadnych skutków. Współczesne urządzenia są tak dobrze zakamuflowane, że wykrywanie podsłuchu w biurze musiałoby polegać na sprawdzenie dosłownie wszystkich przedmiotów takich jak listwy zasilające, ładowarki, pendrivy, gadżety reklamowe a nawet długopisy. Żeby poszukiwania okazały się skuteczne należy zaopatrzyć się w specjalistyczny sprzęt do wykrywania podsłuchów w biurze lub zwrócić się o pomoc do specjalistów.

Kto zajmuje się wykrywaniem podsłuchów w biurze?

Niezależnie do tego, czy sami posłużymy się urządzeniami do wykrywania podsłuchów czy wezwiemy na pomoc fachowca najlepiej postawić na profesjonalizm. Alfatronik.com.pl to firma, która oferuje różnego rodzaju wykrywacze podsłuchów. Najmniej skomplikowane odnajdują w pomieszczeniach źródła pola elektromagnetycznego. Bardziej zaawansowane technicznie to skanery częstotliwości, które umożliwią lokalizację aparatury podsłuchowej z dokładnością do kilku centymetrów. Specjaliści z alfatronik.com.pl dobiorą wykrywacz podsłuchów do każdego pomieszczenia i nietypowych sytuacji. Jeżeli wykrywanie podsłuchu w biurze przekracza nasze możliwości można zamówić taką usługę w alfatronik.com.pl. Firma ma wieloletnie doświadczeni w branży aparatury szpiegowskiej i jest na bieżąco z najnowszymi zdobyczami techniki.

Czy wykrywanie podsłuchów w biurze jest drogie?

Wszystko zależy od używanego urządzenia. Najprostszy wykrywacza to koszt rzędu kilkuset złotych. Zaawansowane technicznie skanery częstotliwości kosztują kilka tysięcy złotych. Dlatego wykrywanie podsłuchów w biurze najlepiej zacząć od konsultacji z fachowcami z alfatronik.com.pl co może okazać się znaczną oszczędnością. Wezwanie ekipy specjalistów to na pewno 100-procentowa skuteczność. Koszt takiej usługi kalkulowany jest indywidualnie i zależy od czasu pracy specjalistów i używanego sprzętu. Może okazać się niemałym, jednorazowym wydatkiem, ale w porównaniu do strat, które może ponieść firma narażona na utratę cennych danych na pewno się opłaca.

Może Ci się również spodoba