Aplikacja Ratunek od Plusa, która ratuje życie

Wyruszając na aktywny wypoczynek w góry czy nad wodę, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. Oprócz podstawowych przydatnych rzeczy, takich jak apteczka, latarka czy powerbank, nie można zapomnieć pobrać aplikacji Ratunek na swój smartfon, która przychodzi z pomocą w razie nagłego zagrożenia.

Wakacje to czas beztroski – nie tylko błogiego opalania się na słońcu, ale również m.in. uprawiania sportów wodnych czy wspinaczki górskiej. Każdy sport potrafi nieść ze sobą ryzyko, dlatego warto zabezpieczyć siebie i swoich bliskich. Plus wraz ze służbami ratowniczymi stworzył aplikację, która daje poczucie bezpieczeństwa, nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach.

Aplikacja Ratunek została zaaprobowana przez ochotnicze służby ratunkowe górskie i wodne, co potwierdza jej wiarygodność i przydatność w krytycznych sytuacjach. Powstała w ramach współpracy Plus z ratownikami i została dołączona do Zintegrowanego Systemu Ratownictwa oraz do oficjalnego systemu powiadamiania o zgłoszeniu wypadku.

Prosta w obsłudze i darmowa

Wystarczy wybrać lokalizację w której znajduje się poszkodowany – wodę lub góry, a następnie trzy razy przycisnąć ikonę na środku ekranu. Tylko tyle i aż tle. Zaledwie 4 kliknięcia w telefonie mogą uratować czyjeś życie.

Ratunek poza tym, że wysyła sygnał SOS, udostępnia ratownikom lokalizację potrzebującego pomocy, a także jego aktualny stan baterii telefonu. Najważniejszą zaletą aplikacji jest bezpośrednie połączenie z najbliższym Centrum Koordynacji, co gwarantuje szybką i skuteczną koordynację działań ratunkowych. Dyspozytorzy, przyjmując zgłoszenie, mają również dostęp do informacji na temat stanu zdrowia osoby poszkodowanej, jeśli takie dane zostały podane w aplikacji. To cenne informacje, które mogą wpłynąć na podejmowanie decyzji w trakcie akcji ratunkowej.

Warto podkreślić, że aplikacja Ratunek jest dostępna bezpłatnie, co czyni ją jeszcze bardziej dostępną dla szerokiego grona użytkowników. Ta inicjatywa Plusa i współpraca z ratownikami pokazuje, jak technologia może być wykorzystywana do wspierania bezpieczeństwa i ratowania życia.

Numery Ratunkowe i wsparcie ratownictwa

Plus od 20 lat wspiera ochotnicze służby ratownicze oferując sprzęt ratunkowy oraz wsparcie technologiczne na wielu płaszczyznach. Dzięki tej współpracy powstał Zintegrowany System Ratownictwa, który monitoruje najczęściej odwiedzane regiony turystyczne i umożliwia komunikację z ratownikami. Dwa dedykowane numery ratunkowe, które działają nad wodą – 601 100 100 i w górach – 601 100 300 są dostępne przez cały rok, 24 godziny na dobę.

źródło: plus.pl

Może Ci się również spodoba