Zmiany w zarządzie NetWorkS

technik na wieżyOd 1 stycznia 2022 roku Maciej Zengel reprezentujący w spółce Orange Polska obejmie stanowisko prezesa firmy. Stanowisko CTO obejmie reprezentujący T-Mobile Patryk Borkowski.
W dwuosobowym zarządzie Maciej Zengel, który dotychczas pełnił funkcję Członka Zarządu ds. Technicznych, odpowiadać będzie za koordynację działania firmy, nadzór nad obszarami finansów, bezpieczeństwa, HR, zakupów, compliance, prawnym i sprzedażowym. Maciej Zengel posiada ponad 20-letnie doświadczenie na rynku telekomunikacyjnym. W Grupie Orange na różnych stanowiskach odpowiadał m.in. za nadzór nad spółkami (jako członek Rad Nadzorczych Teltech, Telefon 2000, ORE Marketplanet, NetWorkS!), projektami infrastrukturalnymi (dotyczącymi m.in. współdzielenia infrastruktury aktywnej oraz pasywnej czy roamingu krajowego), zarządzanie masztami. W Orange Polska odpowiadał też za politykę częstotliwości radiowych.
Od 1 stycznia do zarządu firmy dołączy Patryk Borkowski obejmując stanowisko Członka Zarządu ds. Technicznych odpowiedzialnego za operacyjne działanie spółki i nadzór nad obszarami planowania i rozwoju, budowy i optymalizacji sieci, network operations center oraz IT. Patryk Borkowski posiada ponad 15 letnie doświadczeniem w obszarze telekomunikacji w T-Mobile. Odpowiedzialny był, m.in., za projekty rozwoju i modernizacji sieci, zapewnienia jakości sieci RAN oraz wdrażanie i rozbudowę sieci w technologiach 4G i 5G. Od początku uczestniczył w przygotowywaniu projektu współpracy T-Mobile Polska i Orange Polska w ramach spółki NetWorkS!, a także nadzorował jej działanie jako członek Rady nadzorczej.

Piotr Markowski, który z ramienia T-Mobile Polska obejmował dotychczas stanowisko prezesa NetWorkS! po zakończeniu kadencji na stanowisku prezesa zdecydował się odejść z NetWorkS! i podjąć inne wyzwania zawodowe poza branżą telekomunikacyjną Chciałbym serdecznie podziękować Piotrowi za wspólną pracę w ostatnich miesiącach. NetWorkS! posiada unikatowe na polskim rynku doświadczenie w zarządzaniu i rozwijaniu sieci mobilnych, od wielu lat wspiera dwóch wiodących operatorów. Cieszę się, że udało nam się wspólnie stworzyć nową strategię spółki i otworzyć się na nowe kierunki działania. Razem z Patrykiem będziemy mogli dalej rozwijać działalność NetWorkS! – powiedział Maciej Zengel, przejmujący rolę prezesa spółki. NetWorkS! i powierzona mi w nim rola są bardzo bliskie memu sercu, dlatego tym bardziej cieszę się, że mogę dołączyć do zespołu. Mamy znakomitą strategię i cieszę się, że będą mógł ją realizować razem z Maciejem i wszystkimi pracownikami – powiedział Patryk Borkowski obejmujący w zarządzie stanowisko CTO.

Źródło: blog Orange Polska https://biuroprasowe.orange.pl

Może Ci się również spodoba