Virgin Mobile z VoLTE i Wi-Fi Calling

Krótki, ale bardzo istotny dla wszystkich klientów Virgin Mobile. Zostały udostępnione dwie usługi, które bardzo podnoszą komfort korzystania z telefonu. Mowa oczywiście o tytułowych VoLTE i Wi-Fi Calling.

uśmiechnięta kobieta z laptopem

Jak działają te technologie? Spieszymy z pomocą:

VoLTE

To technologia, dzięki której można prowadzić rozmowy korzystając z sieci LTE. Co to daje? Poza lepszą jakością dźwięku bardziej zauważalną zmianą jest błyskawiczne nawiązywanie połączenia, czyli bardzo krótki czas od momentu naciśnięcia „zielonej słuchawki” do faktycznego „uzyskania sygnału”. Dzięki temu jeszcze szybciej można połączyć się z najbliższymi.

Wi-Fi Calling

Dzięki temu rozwiązaniu można nawiązywać i odbierać połączenia i SMS-y wszędzie tam, gdzie nie dociera zasięg sieci komórkowej, ale mamy dostęp do Wi-Fi. Jakie ma zastosowania? Na przykład podczas zagranicznych podróży – wystarczy połączyć się z hotspotem w hotelu czy restauracji i wykonywać połączenia tak, jakbyśmy byli w kraju. Pozwala to ominąć koszty roamingu! A może masz warsztat lub pracownię w piwnicy? Jeśli sięga tam domowe Wi-Fi to nie musisz obawiać się o jakość dźwięku podczas rozmów.

Na chwilę obecną nowe usługi dostępne są w ofertach Virgin Mobile na Kartę – nad udostępnieniem ich w abonamentach operator Virgin Mobile intensywnie pracuje.

źródło: play.pl

Może Ci się również spodoba