Samsung Galaxy S21 Ultra 5G: zaprojektowany, by zapewniać spektakularne wrażenia

Galaxy S21 Ultra 5G został wyposażony w najbardziej zaawansowany technologicznie, profesjonalny system aparatów spośród urządzeń Samsung oraz najjaśniejszy i najinteligentniejszy wyświetlacz. Oferuje także najlepszą wydajność spośród wszystkich modeli Galaxy

Samsung zaprezentował dziś smartfon Galaxy S21 Ultra 5G – flagowe urządzenie, które przesuwa kolejne granice tego, co można zrobić korzystając ze smartfonu. Model Galaxy S21 Ultra 5G zapewnia jeszcze lepsze wrażenia z użytkowania, dzięki zaawansowanemu, profesjonalnemu systemowi aparatów i najjaśniejszemu, najbardziej inteligentnemu wyświetlaczowi. Dodatkowo, dzięki wprowadzeniu po raz pierwszy do serii Galaxy S[1] możliwości korzystania z popularnego rysika S Pen urządzenie to wynosi produktywność i kreatywność na jeszcze wyższy poziom.

 

 

– Galaxy S21 Ultra 5G to kolejny przykład wprowadzania znaczących innowacji, które mają zapewnić użytkownikom spersonalizowane doświadczenia, wzbogacające ich życie i umożliwić wyrażanie siebie. – powiedział TM Roh, President and Head of Mobile Communications Business w firmie Samsung Electronics. Biorąc pod uwagę, że w obecnych czasach technologia stała się nieodzownym elementem naszego życia, chcieliśmy zrobić kolejny krok naprzód, przesuwając granice możliwości smartfonów.

 

Model Galaxy S21 Ultra 5G otwiera najnowszy rozdział w dziesięcioletniej historii urządzeń serii Galaxy S, które dostarczają pionierskich i innowacyjnych rozwiązań. Został on stworzony dla użytkowników, którzy oczekują rozwiązań technologicznych na najwyższym poziomie.

 

 

 

Innowacje zamknięte w designerskiej formie, która przyciąga wzrok

 

Serię Galaxy S21 5G charakteryzuje nowy, odważny styl, który odróżnia ją od innych smartfonów. Wprowadzono w niej całkowicie nową obudowę aparatu, która płynnie wtapia się w metalową ramkę urządzenia, nadając mu elegancki, oryginalny wygląd. Galaxy S21 Ultra 5G jest dostępny w kolorach Czarnym oraz Srebrnym w wyszukanym, matowym wykończeniu.

 

Galaxy S21 Ultra 5G to największy model serii Galaxy S21 5G. Został wyposażony w 6,8-calowy wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X[2], który jest najbardziej inteligentnym wyświetlaczem spośród dotychczas oferowanych przez Samsung. Po raz pierwszy w jednym urządzeniu połączono dwa rozwiązania – wyświetlacz Quad HD+ i częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz. Aby zapewnić najlepszą jakość obrazu przy optymalizacji zużycia energii oraz możliwość wydłużenia żywotności baterii, częstotliwość odświeżania ekranu dostosowuje się do wyświetlanych treści w zakresie od 10 Hz do 120 Hz. W porównaniu z modelem Galaxy S20, nowy smartfon Galaxy S21 Ultra 5G oferuje o 25% jaśniejszy obraz o maksymalnej jasności 1500 nitów, co sprawia, że jego ekran jest najjaśniejszy spośród dotychczasowych modeli Galaxy. Dzięki ulepszonemu o 50% współczynnikowi kontrastu zapewnia krystalicznie czyste, wciągające obrazy, nawet gdy korzystamy z niego w pełnym, dziennym świetle. Ponadto, podobnie jak w modelach Galaxy S21 5G i Galaxy S21+ 5G, wyświetlacz Galaxy S21 Ultra 5G dba o wzrok użytkowników automatycznie dostosowując filtr niebieskiego światła w zależności od pory dnia, oglądanych treści i pory dnia.

 

 

Większe możliwości, najlepszy w swojej klasie aparat

 

Galaxy S21 Ultra 5G oferuje najbardziej zaawansowany spośród urządzeń Galaxy system profesjonalnych aparatów, które pozwalają uchwycić zapierające dech zdjęcia w jakości studyjnej w różnych warunkach oświetleniowych. Fotografowanie i edycję zdjęć ułatwia zestaw narzędzi, wzbogaconych o funkcje opierające się na sztucznej inteligencji, które podnoszą jakość każdego ujęcia.

 

Model został wyposażony w poczwórny tylny aparat (ultraszerokokątny, szerokokątny i dwa teleobiektywy), który zawiera nowy pro sensor 108 MP, umożliwiający uchwycenie 12-bitowych zdjęć w jakości HDR z 64-krotnie bogatszym kolorem i ponad trzykrotnie szerszym zakresem dynamiki[3].  Po raz pierwszy, korzystając ze smartfonu Galaxy, można wykonywać ujęcia w 4K przy 60 kl./s wszystkimi obiektywami, w tym czterema obiektywami przednimi i tylnymi, dzięki czemu można także dokonać zmiany perspektywy, nie zmieniając jakości zdjęcia. Ponadto, dzięki możliwości zapisu obrazu w 12-bitowym pliku RAW, użytkownikom nie umknie żaden szczegół podczas edycji zdjęć.

 

Model Galaxy S21 Ultra 5G pozwala korzystać ze stukrotnego Space Zoomu[4] napędzanego przez pierwszy w historii system podwójnego teleobiektywu Samsung, posiadającego jeden trzykrotny teleobiektyw optyczny oraz jeden dziesięciokrotny, oba wyposażone w podwójną fotodiodę (2PD). Dzięki tym rozwiązaniom, uchwycenie ostrych ujęć staje się proste, niezależnie od tego jaka odległość dzieli fotografującego od miejsca akcji.

 

Galaxy S21 Ultra 5G oferuje także ulepszony czujnik Bright Night, który stanowi największe z dotychczasowych osiągnięć Samsung w zakresie zdjęć wykonywanych przy słabym oświetleniu. Dysponując także ulepszonym Trybem Nocnym, redukcją szumów oraz technologią 12 MP Nona-binning, można szybko wykonać najtrudniejsze zdjęcia, przedstawiające np. słabo oświetlone pomieszczenie lub krajobraz nocą, w doskonałej jakości.

 

 

Inteligentne, superszybkie połączenia między urządzeniami

 

Galaxy S21 Ultra 5G kontynuuje tradycję Samsung w zakresie dostarczania pionierskich technologii, takich jak Ultra-wideband (UWB), ale tworzy także nowe możliwości w zakresie łączności, które zmienią sposób interakcji między urządzeniami.

 

Użytkownicy Galaxy S21 Ultra 5G oczekują, że flagowy smartfon stworzy im wyjątkowe możliwości do wyrażania siebie i zapewni większą wydajność. Dlatego, po raz pierwszy w historii serii Galaxy S, Samsung, wykorzystując technologię Wacom, zaimplementował możliwość korzystania w modelu Galaxy S21 Ultra 5G z rysika S Pen.[5] Korzystając z Galaxy S21 Ultra 5G, użytkownicy otrzymają możliwość rysowania, pisania, edycji zdjęć oraz podpisywania dokumentów. Zastosowane rozwiązania pozwalają na korzystanie z dotychczas posiadanego rysika S Pen, dołączonego do Galaxy Note lub Galaxy Tab. Można także kupić rysik S Pen wraz z kompatybilnym etui.

 

Model Galaxy S21 Ultra 5G jest pierwszym smartfonem obsługującym Wi-Fi 6E. Zapewnia to większą przepustowość i czterokrotnie szybsze połączenie internetowe[6], pozwalając na streaming oraz błyskawiczne dzielenie się treściami. Dzięki hiperszybkim i zapewniającym ultraniskie opóźnienia rozwiązaniom 5G[7], Galaxy S21 Ultra 5G to idealne urządzenie do szybkiego pobierania plików wideo, prowadzenia płynnych wideokonferencji oraz streamingu.

 

Zastosowane w modelach Galaxy S21 Ultra 5G oraz Galaxy S21+ 5G rozwiązania ultraszerokopasmowe (UWB) sprawiają, że w niedługim czasie użytkownicy będą mogli wykorzystać swoje urządzenia np. do automatycznego otwierania drzwi auta, bez konieczności wyjmowania kluczyków z kieszeni. Możliwości ultraszerokopasmowe modeli Galaxy S21 Ultra oraz Galaxy S21+, pozwalają także na korzystanie z wyszukiwarki AR, aby pozostawiać wirtualne wiadomości informujące innych użytkowników smartfonów Galaxy o potrzebie pomocy w poszukiwaniu zagubionego przedmiotu.

 

Z kolei, korzystając z opcji SmartThings dla Android Auto™[8], możliwe jest wykorzystanie smartfonu serii Galaxy S21 5G do kontroli urządzeń pozostawionych w domu z dowolnego miejsca. Połączenie Galaxy S21 Ultra 5G z autem kompatybilnym z systemem Android Auto, umożliwia użytkownikom włączenie światła przy wejściu do domu lub nawet podniesienie temperatury termostatu przed powrotem z pracy.

 

Ponadto, w celu zapewnienia użytkownikom nieprzerwanych, długotrwałych połączeń w obrębie całego ekosystemu powiązanych ze sobą urządzeń, Galaxy S21 Ultra 5G został wyposażony w technologię Dual Bluetooth®, która pozwala na łatwe sparowanie wielu urządzeń i zarządza zużyciem energii tak, by zapewnić długą żywotność baterii.

 

 

Wydajność działania oraz ochrona, na które możesz liczyć

 

Przełomowy aparat, wyświetlacz oraz rozwiązania związane z łącznością zastosowane w modelu Galaxy S21 Ultra 5G, są napędzane przez najbardziej zaawansowany technologicznie procesor  spośród stosowanych dotychczas w urządzeniach Galaxy. Pozwala on osiągnąć większą prędkość[9], dokonywać zaawansowanych obliczeń i zwiększa wydajność. A kiedy bateria się wyczerpie, model Galaxy S21 Ultra 5G można naładować do poziomu 50% poziomu[10] w zaledwie 30 minut[11].

 

Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek, smartfony są nieodłącznym elementem naszego życia, dlatego również ochrona wrażliwych danych jest tak istotna. Bezpieczeństwo w serii Galaxy S21 5G zapewnia Knox Vault – platforma bezpieczeństwa firmy Samsung działającą na poziomie procesora  (SoC). Knox Vault łączy ochronę na poziomie procesora z bezpieczną pamięcią, zapewniając nowy poziom bezpieczeństwa.

 

Galaxy S21 Ultra 5G wyposażono również w narzędzie, które pozwala na monitorowanie i ochronę prywatności użytkowników. Mogą oni w bezpieczny sposób usunąć ze zdjęć i plików wideo metadane dotyczące lokalizacji, zanim zdecydują się na ich udostępnienie. Nowa funkcja Private Share[12] umożliwia także kontrolę nad dostępem do treści, które dzielone są z innymi użytkownikami, a także określenie czasu, przez jaki będą one dla nich dostępne.

 

Lokalna dostępność

 

Od 29 stycznia 2021 roku model Galaxy S21 Ultra 5G będzie szeroko dostępny w sprzedaży w dwóch kolorach z luksusowym matowym wykończeniem:

  • Srebrnym: model 128 GB z pamięcią RAM o pojemności 12 GB, model 256 GB z pamięcią RAM o pojemności 12 GB lub model 512 GB z pamięcią RAM o pojemności 16 GB
  • Czarnym: model 128 GB z pamięcią RAM o pojemności 12 GB, model 256 GB z pamięcią RAM o pojemności 12 GB lub model 512 GB z pamięcią RAM o pojemności 16 GB

 

Przedsprzedaż

 

Przedsprzedaż Galaxy S21 Ultra 5G potrwa od dnia 14 stycznia 2021 od godz. 16:30 do 28 stycznia 2021 do godz. 23:59. Warunki oferty przedsprzedażowej określone są w osobnych regulaminach promocji.

 

Użytkownicy, którzy zdecydują się na zakup modelu Galaxy S21 Ultra 5G w przedsprzedaży otrzymają w prezencie słuchawki Galaxy Buds Pro w kolorze czarnym oraz lokalizator Galaxy SmartTag w tym samym kolorze. Liczba produktów i nagród dostępnych w promocji jest ograniczona. Dokładne informacje, regulamin i lista partnerów dostępne są na stronie: przedsprzedaz.samsung.pl.

 

Więcej informacji na temat modelu Galaxy S21 Ultra 5G a także oferty przedsprzedażowej można uzyskać na stronach: https://news.samsung.com/pl/, http://www.samsung.com/pl/smartphones/galaxy-s21-ultra-5g/oraz przedsprzedaz.samsung.pl

 

  Galaxy S21 Ultra 5G
Wyświetlacz Edge QHD+ 6,8”

Dynamic AMOLED 2X

Wyświetlacz Infinity-O (3200 x 1440), 515 ppi, certyfikat HDR10+
Adaptacyjna częstotliwość odświeżania 120 Hz (10–120 Hz)

Eye Comfort Shield (ochrona wzroku)

* Mierzony po przekątnej ekran Galaxy S21 Ultra 5G ma 6,8” jako pełen prostokąt i 6,6”, jeśli wziąć pod uwagę zaokrąglone rogi. Rzeczywista powierzchnia wyświetlania jest mniejsza z uwagi na zaokrąglone rogi i wycięcie na aparat.
Wymiary i waga Wymiary: 75,6 x 165,1 x 8,9 mm

Waga: 229 g (mmWave), 227 g (sub6)

Aparat [Aparat przedni]

40 MP, AF z detekcją fazową, FOV (pole widzenia) 80°, F2,2, 0,7 µm

 

[Aparat tylny]

Poczwórny aparat

 

Ultraszerokokątny: 12 MP Dual Pixel AF, FOV 120°, F2,2, 1,4 µm

 

Szerokokątny: 108 MP, AF z detekcją fazową, OIS (optyczna stabilizacja obrazu), F1,8, 0,8 µm

 

Teleobiektyw 1: 10 MP Dual Pixel AF,
3x zoom optyczny, OIS, F2,4, 1,22 µm

 

Teleobiektyw 2: 10 MP Dual Pixel AF,

10x zoom optyczny, OIS, F4,9, 1,22 µm

 

100x Space Zoom

Laserowy czujnik AF

Na 100x Space Zoom składają się 10x zoom optyczny i nawet 100x zoom o superrozdzielczości. Zoom o superrozdzielczości obejmuje zoom cyfrowy, który może spowodować pogorszenie obrazu.
AP 64-bitowy procesor ośmiordzeniowy 5 nm

2,9 GHz (maksymalna prędkość taktowania) + 2,8 GHz + 2,2 GHz

64-bitowy procesor ośmiordzeniowy 5 nm

2,8 GHz (maksymalna prędkość taktowania) + 2,4 GHz + 1,8 GHz

* Może się różnić w zależności od rynku i operatora.
Pamięć 12 GB RAM (LPDDR5), 128 GB / 256 GB pamięci wewnętrznej

16 GB RAM (LPDDR5), 512 GB pamięci wewnętrznej

* Dostępna pamięć może się różnić w zależności od kraju, modelu lub operatora. Rzeczywista ilość dostępnej pamięci może różnić się w zależności od zainstalowanego oprogramowania, a także od kraju i modelu oraz wielkości i formatu plików.
Bateria 5000 mAh (typowa)
* Wartość typowa testowana przez inną firmę w warunkach laboratoryjnych. Wartość typowa to szacowana wartość średnia uwzględniająca zróżnicowanie pojemności wśród próbek baterii testowanych w ramach standardu IEC 61960. Oceniona (minimalna) wartość dla Galaxy S21 Ultra wynosi 4855 mAh. Rzeczywista żywotność baterii może się różnić w zależności od otoczenia sieciowego, schematu użytkowania i innych czynników.
Ładowanie Zwiększona prędkość ładowania bezprzewodowego dzięki funkcji Fast Wireless Charging 2.0.

Szybkie ładowanie zgodne ze standardem USB PD 3.0 (PPS) w przypadku ładowania przewodowego (zgodność z AFC i QC2.0)

* Ładowanie bezprzewodowe zgodne ze standardem WPC

* Bezprzewodowe PowerShare

* Fast Wireless Charging 2.0 jest obecnie dostępne w przypadku ładowarek Wireless Charger Stand, Wireless Charger Duo Pad i innych obsługujących ładowanie bezprzewodowe 10 W. Sprzedawane osobno. Rzeczywista prędkość ładowania może się różnić w zależności od użytkowania, warunków ładowania i innych czynników. Ładowarka bezprzewodowa wymaga podłączenia do zasilania. Zaleca się używanie kabla do ładowania i/lub adaptera podróżnego będących elementami zestawu. W przypadku korzystania z urządzeń innych firm może dojść do uszkodzenia ładowarki Wireless Charger Stand, Wireless Charger Duo i Wireless Charger Trio lub do zmniejszenia prędkości ładowania.

* Bezprzewodowe PowerShare ogranicza się do smartfonów Samsung lub innych marek obsługujących bezprzewodowe ładowanie Qi, takich jak Galaxy S21, 21+, S21 Ultra, Galaxy Z Fold2, Galaxy Note20, Galaxy Note20 Ultra, Galaxy S20, S20+, S20 Ultra, Z Flip, Note10, Note10+, S10e, S10, S10+, S10 5G, Fold, S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE i Note5, oraz urządzeń ubieralnych, takich jak Galaxy Buds Pro, Galaxy Buds Live, Galaxy Buds, Galaxy Watch3, Galaxy Watch Active2, Galaxy Watch Active, Gear Sport, Gear S3 i Galaxy Watch. Jeśli poziom naładowania baterii spadnie poniżej 30%, funkcja bezprzewodowego PowerShare może nie działać. Może także nie działać z niektórymi akcesoriami, etui, urządzeniami innych marek lub niektórymi urządzeniami ubieralnymi firmy Samsung. W zależności od środowiska sieciowego może także wpływać na odbiór połączeń lub transmisję danych.

System operacyjny Android 11
Sieć i łączność [5G] w trybie 5G Non-Standalone (NSA), Standalone (SA), Sub6 / mmWave

[Wi-Fi 6E]

[Ultra Wideband]

* Rzeczywista prędkość może się różnić w zależności od rynku, operatora i środowiska użytkownika.

* Wymaga optymalnego połączenia 5G. Rzeczywista prędkość może się różnić w zależności od rynku, operatora i środowiska użytkownika.

* Łączność Ultra Wideband obsługiwana jest przez Galaxy S21+ i S21 Ultra.

* Wi-Fi 6E obsługiwane przez S21 Ultra.

Płatności NFC, MST
* Dostępne na wybranych rynkach. Rozwiązania płatnicze i dostępne funkcje mogą się różnić w zależności od rynku, operatora i usługodawców.
Czujniki Ultradźwiękowy skaner linii papilarnych, akcelerometr, barometr, czujnik żyroskopowy, czujnik geomagnetyczny, czujnik Halla, czujnik zbliżeniowy, czujnik światła otoczenia
Uwierzytelnianie Rodzaje blokady: wzór, PIN, hasło

Rodzaje blokady biometrycznej: ultradźwiękowy skaner linii papilarnych, rozpoznawanie twarzy

Audio [Odtwarzanie dźwięku w jakości UHQ]

Obsługa 32-bitowego dźwięku UHQ i DSD64/128

PCM: do 32 bitów, DSD: DSD64/128

* Odtwarzanie DSD64 i DSD128 może być ograniczone w zależności od formatu pliku.

 

[Format odtwarzania dźwięku]

MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFF

 

[Bluetooth]

Dual Audio. Skalowalny kodek

* Dźwięk odtwarzany przez te dwa podłączone urządzenia może się nieco różnić.

* Dostępne tylko dla niektórych urządzeń ubieralnych wyprodukowanych przez firmę Samsung, takich jak Galaxy Buds Pro, Galaxy Buds Live i Galaxy Buds.

 

[Rejestracja dźwięku]

Jakość rejestracji dźwięku poprawia mikrofon High AOP, który ogranicza zniekształcenia w otoczeniu o dużym natężeniu hałasu.

* AOP: punkt przeciążenia akustycznego

Wideo [Format odtwarzania wideo]

MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM

 

[Połączenie z telewizorem]

Bezprzewodowe: Smart View (mirroring ekranu 1080 p przy 30 kl./sek.)

Przewodowe: obsługa DisplayPort przez USB typu C. Obsługa wyjścia wideo po podłączeniu przez adapter HDMI. (DisplayPort 4K UHD przy 60 kl./sek.)

Wodoodporność IP68
* Certyfikacja IP68 przyznawana jest po pomyślnym przejściu testu polegającego na zanurzeniu w słodkiej wodzie na głębokość do 1,5 metra przez maks. 30 minut. Urządzenie należy opłukać / wysuszyć, jeśli jest mokre. Nie zaleca się używania na plaży i w pobliżu basenu.

 

* Wszelkie podane w niniejszym dokumencie funkcje, specyfikacje i inne informacje o urządzeniach, w tym dotyczące ich korzyści, designu, ceny, komponentów, wydajności, dostępności i możliwości, mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

 

 

[1] S Pen jest sprzedawany oddzielnie.

[2] Wymiary wyświetlacza są mierzone po przekątnej, a rzeczywisty widoczny obszar jest mniejszy ze względu na zaokrąglone rogi i otwór na aparat.

[3] W porównaniu do Galaxy S20 Ultra.

[4] Space Zoom może powodować pogorszenie jakości obrazu.

[5] S Pen jest sprzedawany oddzielnie.

[6] W porównaniu z Wi-Fi 6.

[7] Wymaga optymalnego połączenia sieciowego 5G, dostępnego w wybranych krajach. Sprawdź dostępność i szczegóły u swojego operatora. Prędkości pobierania i przesyłania strumieniowego mogą się różnić w zależności od dostawcy treści, połączenia z serwerem i innych czynników. Sieć 5G nie jest jeszcze powszechnie dostępna w Polsce.

[8] Android Auto jest znakiem towarowym firmy  Google LLC.

[9] Porównywano z Galaxy S20

[10] Nie zawiera ładowarki. Należy używać tylko ładowarek i kabli zatwierdzonych przez firmę Samsung. Nie należy używać zużytych lub uszkodzonych ładowarek lub kabli. Niekompatybilna ładowarka lub kabel mogą spowodować poważne szkody lub doprowadzić do uszkodzenia urządzenia.

[11] Na podstawie średniej żywotności baterii w typowych warunkach użytkowania. Średnia oczekiwana wydajność na podstawie typowego użytkowania. Rzeczywisty czas pracy baterii zależy od takich czynników, jak sieć, wybrane funkcje, częstotliwość połączeń oraz wzorce korzystania z głosu, danych i innych aplikacji. Wyniki mogą się różnić.

[12] Dostępne dla smartfonów Galaxy z systemem operacyjnym Android P lub nowszym. Aby wysłać / odebrać łącze do prywatnego udostępniania, należy pobrać aplikację.

Może Ci się również spodoba