Plus poszerza portfolio sprzętów obsługujących szybką sieć 5G

W najbliższych dniach do oferty operatora trafią kolejne urządzenia czołowych światowych producentów z dostępem do 5G w Plusie na częstotliwości 2,6 GHz: flagowy smartfon Motorola Edge z Google Mobile Service oraz najnowszy router HUAWEI 5G CPE Pro 2. Sprzęty dostępne będą w ofercie dla klientów indywidualnych oraz dla firm. Klienci, którzy kupią te urządzenia wraz z polecanymi do 5G planami cenowymi z dużymi pakietami danych, będą mogli korzystać z sieci 5G przez cały okres trwania umowy.

Plus rozwija portfolio urządzeń obsługujących 5G na częstotliwości 2,6 GHz. Dotychczas na liście sprzętów z dostępem do 5G w ofercie operatora znalazły się smartfony: HUAWEI Mate Xs, HUAWEI P40, HUAWEI P40 Pro oraz router ZTE MC801. Do asortymentu urządzeń obsługujących 5G w ciągu kilku dni dołączy smartfon Motorola Edge oraz router HUAWEI 5G CPE Pro 2. Aktualnie z dostępu do sieci 5G mogą korzystać wszyscy klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu. Po zakończeniu trwającego okresu promocyjnego, transmisja danych w technologii 5G będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wybrali aktualnie polecane taryfy do 5G lub zdecydują się na ofertę nowych taryf 5G.

Motorola Edge w Plusie

Flagowy smartfon wyposażony w szybki procesor 5G Qualcomm Snapdragon 765 zapewnia szybkie działanie w sieci 5G Plusa. Motorola Edge umożliwia błyskawiczne pobieranie gier, filmów i przeglądanie internetu z maksymalną szybkością technologiczną do 600 Mb/s. Pobrane multimedia są wyświetlane na ekranie Endless Edge o przekątnej 6,7″, który jest zagięty po obu stronach pod kątem niemal 90° stopni. Komfortowe korzystanie z ulubionych treści zapewnia możliwość ich odtwarzania przy wsparciu dwóch wbudowanych zaawansowanych głośników stereo generujących dźwięk najwyższej jakości. Smartfon posiada 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci masowej pozwalających na przechowywanie i szybkie przetwarzanie dużych plików. Wyposażony jest także w potrójny aparat z matrycą o rozdzielczości 64 Mpx, ultraszerokokątny obiektyw, ultrazoom oraz aparat Macro Vision. Bateria 4500 mAh pozwala na korzystanie ze smartfona z wykorzystaniem technologii 5G przez dwa dni bez konieczności ładowania. Ulepszona wersja systemu operacyjnego Android jest ściśle zintegrowana z usługami Google.

Motorola Edge dostępna będzie w Plusie za 299 zł na start i np. 36 rat po 75 zł za sprzęt w ofercie abonamentowej. Polecane taryfy do 5G począwszy od zobowiązania w wysokości 70 zł miesięcznie pozwolą w pełni cieszyć się z możliwości, jakie oferuje sieć najnowszej generacji przez cały okres trwania kontraktu. Pierwszą taryfą polecaną do 5G jest abonament za 70 zł miesięcznie (po rabacie za e-fakturę) z pakietem internetu 24 GB/mies. oraz z jedną z usług w cenie przez cały czas trwania umowy: TIDAL, HBO GO lub Pakiet IPLA Sport Premium. Druga taryfa za 75 zł miesięcznie (po rabacie za e-fakturę) zawiera jeszcze większy pakiet internetu – 72 GB/mies. W każdym z wymienionych abonamentów dostępne są także nielimitowane rozmowy, SMSy i MMSy do wszystkich w Polsce i w roamingu w UE oraz 120 minut na połączenia międzynarodowe.

W ramach programu smartDOM klienci powyższych taryf mogą dokupić 3 kolejne karty SIM z takim samym abonamentem głosowym lub internetowym z pakietem 100 GB/mies. Każda dodatkowa karta objęta jest zniżką w wysokości 25 zł i zapewnia dostęp do sieci 5G przez cały okres trwania umowy.

Dla klientów biznesowych w ofercie Plus dla Firm polecaną taryfą do korzystania z sieci 5G jest abonament za 70 zł netto (86,10 zł VAT) z 30 GB/mies. i pakietem usług biznesowych w cenie lub abonament za 75 zł netto (92,25 zł z VAT) z 85 GB/mies. W obu rekomendowanych do 5G abonamentach dla firm dostępne są także nielimitowane rozmowy, SMSy i MMSy do wszystkich w Polsce i w roamingu w UE oraz 240 minut na połączenia międzynarodowe do UE.

W ramach programu smartFIRMA klienci, którzy potrzebują dodatkowych kart, mogą kupić 3 dodatkowe polecane do 5G abonamenty głosowe z 30 GB/mies. czy 85 GB/mies. lub internet mobilny z pakietem 100 GB/mies. Zniżka dla każdej karty wynosi 25 zł/mies. netto (30,75 zł z VAT).

HUAWEI 5G CPE Pro 2 w Plusie

Najnowsza propozycja urządzenia stacjonarnego, które zapewnia dostęp do 5G w Plusie, to wyposażony w procesor Balong 5000 router HUAWEI 5G CPE Pro 2. Dzięki wysokiej szybkości przesyłu danych urządzenie pozwala wykorzystywać możliwości, jakie daje szybka sieć 5G w Plusie. Należą do nich między innymi pobieranie wysokiej jakości plików wideo w kilka sekund oraz wydajna i stabilna praca z wykorzystaniem zaawansowanych aplikacji chmurowych. Router umożliwia jednoczesną obsługę do 64 urządzeń, zapewniając jednocześnie stabilny i mocny sygnał oraz szerokie pokrycie siecią Wi-Fi. HUAWEI 5G CPE Pro 2 obsługuje najnowszy standard łączności bezprzewodowej WiFi 6 (802.11ax). Niewielkie wymiary i minimalistyczny design sprawiają, że urządzenie łatwo dopasować do każdej przestrzeni.

W Plusie router HUAWEI 5G CPE Pro 2 dostępny będzie za 1 zł na start i np. 36 rat po 55,5 zł za sprzęt w ofercie abonamentowej z internetem mobilnym. Taryfą polecaną do 5G jest abonament za 70 zł miesięcznie (po rabacie za e-fakturę) z pakietem internetu 100 GB/mies. Oferta jest dostępna również dla klientów biznesowych.

Więcej informacji na temat uruchomienia szybkiej sieci 5G w Plusie można przeczytać tutaj.

źródło: plus.pl

Może Ci się również spodoba