Oryginał czy zamiennik ? – Jaką baterię wybrać do iPhona?

iPhoneWielu użytkowników iPhonów bo pewnym czasie użytkowania telefonu staje przed koniecznością wymiany baterii w swoim telefonie na nową. Dzieje się tak, ponieważ akumulatory stosowane w telefonach komórkowych należą do elementów, które ulegają zużyciu pod wpływem upływającego czasu. Oznakami zużytej baterii są m. in konieczność, częstego ładowania telefonu, szybkie nagrzewanie się oraz wszystkie negatywne zmiany mające związek z wydajnością telefonu oraz szybkością procesora. Na szybsze zużycie baterii wpływają także: korzystanie z nieoryginalnych lub szybkich ładowarek, częste „doładowywanie” iPhona oraz intensywne korzystanie z iPhona podczas ładowania.

Część oryginalna, czy część zamienna?

Chcąc wymienić baterię w iPhone udajemy się najczęściej do autoryzowanego serwisu telefonów Apple lub innego, profesjonalnego serwisu zajmującego się naprawą iPhonów. Samodzielna próba wymiany tego podzespołu może skutkować uszkodzeniem delikatnej elektroniki telefonu, przegrzaniem baterii, a w skrajnych przypadkach – wybuchem uszkodzonej baterii. Niestety wiele dostępnych na rynku serwisów nie podaje informacji z jakich podzespołów korzysta. Mogą być to baterie o zbyt małej pojemności, używane lub mające problemy z wydajnością. Nieoryginalne baterie mogą również powodować problemy z prawidłową współpracą z systemem iOS, m.in. w prawidłowy wskazywaniem poziomu naładowania oraz kondycji baterii. Wiele serwisów w celu zmniejszenia kosztów zamawianych części wybiera nieoryginalne elementy, często o wątpliwej jakości. Tego rodzaju zamienniki, o słabej jakości ogniwa w dość szybkim krótkim czasie prowadzą do zniszczenia układu ładowania na płycie głównej telefonu, co wiąże się z naprawami rzędu kilkuset złotych. Czy zatem należy wybierać tylko część oryginalną i korzystać z usług autoryzowanych serwisów ? Niekoniecznie.

Gdzie wymienić baterię w iPhone?

Bez wątpienia największą zaletą części zamiennej jest niewątpliwie ich cena – znacznie niższa od ceny wymiany baterii na oryginalny element. Na szczęście na rynku istnieje wiele profesjonalnych serwisów takich jak NaprawiPhona.pl, które korzystają z zamiennych części, wyprodukowanych zgodnie najwyższymi standardami firmy Apple. Są to zamienniki, które posiadają odpowiednie certyfikaty producenta i mogą być montowane zamiennie z elementami oryginalnymi. Baterie te wyposażone są w oryginalne sterowniki, które nie powodują szkodliwych dla telefonu skoków napięcia, a także są prawidłowo odczytywane przez urządzenie. Jeżeli zatem zajdzie potrzeba wymiany baterii w telefonie marki Apple, bardzo istotne jest, by taka naprawa została przeprowadzona przez certyfikowanych techników, którzy korzystają tylko z najwyższej jakości baterii, w przeciwnym razie można narazić się na koszty, znacznie przekraczające wartość oryginalnej baterii.

Może Ci się również spodoba