Nowe modele telefonów Xiaomi Pocophone

Osoby, które czekały na rozpoczęcie sprzedaży nowych telefonów Xiaomi, mogą w końcu składać zamówienia. Zanim jednak sięgniesz po smartfona z serii Pocophone, zastanów się, który z nich będzie dla ciebie lepszy. W końcu nie chodzi tylko o suche dane techniczne, obsługę dual sim czy też ile wynosi pamięć wbudowana, ale również o komfort związany z użytkowaniem, czas pracy baterii (podczas grania oraz rozmawiania) i ogólną jakość wykonania.

  1. Modele Xiaomi Pocophone
  2. Czy telefony mają czujnik zbliżeniowy?
  3. Mocna lampa błyskowa
  4. Różnice pomiędzy Xiaomi Pocophone F1 a nowymi modelami

Co ciekawe firmie Xiaomi udało się tym razem wprowadzić dwa modele, które pomimo przystępnej ceny mają naprawdę duże możliwości. Zarówno F3, jak i X3 zapewniają wyraźne zdjęcia, nie mają problemów z sygnałem wi fi oraz wyposażono je w taką ilość pamięci ram, że bez problemu poradzą sobie ze wszystkimi aplikacjami. Za tą cenę rzeczywiście trudno obecnie znaleźć inny, równie udany smartfon. Jeżeli natomiast potrzebujesz informacji, który telefon kupić, poniżej znajdziesz porównanie, które pomoże ci wybrać model, z jakiego będziesz zadowolony.

Modele Xiaomi Pocophone

Procesor, jaki producent zastosował w nowych modelach to odpowiednio Snapdragon 870 (dla smartfona F3) i 860 (dla modelu X3). Dzięki temu użytkownicy zyskają nie tylko świetną wydajność w grach, co zapewnia wysokie taktowanie procesora, ale też brak problemów przy uruchamianiu wymagających aplikacji. Szybkie ładowanie to kolejne udogodnienie, które oferuje ten super telefon. Nie trzeba będzie godzinami trzymać urządzenia podłączonego do prądu, bo nowe modele, tak samo, jak inne podobne produkty Xiaomi naładują się w maksymalnie kilkadziesiąt minut. Smartfony wyposażone są również w specjalne oprogramowanie oraz obiektywy, które podniosą jakość robienia zdjęć. Zastosowany typ ekranu dotykowy bardzo dokładnie odczytuje miejsca, w których użytkownik dotyka telefonu. Należy również wspomnieć, że wydajna bateria pozwoli używać ich przez długi czas na jednym ładowaniu.

Czy telefony mają czujnik zbliżeniowy?

Taki produkt jak Xiaomi Pocophone F3 nie mógłby oczywiście zostać wprowadzony do sprzedaży, gdyby jego specyfikacja nie obejmowała czujnika zbliżeniowego. Jest to obecnie standard, dzięki któremu podczas rozmowy (a więc wtedy, gdy użytkownik przykłada telefon do twarzy) ekran telefonu zostaje wygaszony. W modelach, gdzie jest rodzaj dotykowy ekranu, ma to duże znaczenie, aby uniknąć przypadkowego wciskania podczas rozmów. Co ciekawe nowe telefony Xiaomi pozwalają dostosować parametry tej funkcji do potrzeb użytkownika. Smartfon wyposażony jest w funkcje kalibracji, dzięki której można ustawić, kiedy wyświetlacz zostanie wygaszony.

Mocna lampa błyskowa

Autofocus, który zapewni świetną ostrość w tych obszarach zdjęć, które są najważniejsze, to tylko jedno z wielu udogodnień. Osoby, które lubią robić zdjęcia telefonami, docenią również doskonały zoom i wysoką rozdzielczość zdjęć. Ich parametry są na tyle dobre, że bez problemu będzie można je wywołać. Mając włączony gps, można natomiast automatycznie oznaczyć zdjęcia lokalizacją. Szybki bluetooth pozwoli je od razu wysłać znajomym. Inną metodą jest skorzystanie z lte i przesłanie zdjęć na konta mailowe. Nowoczesny żyroskop Xiaomi zawsze dostosuje aparat do pozycji, w jakiej trzymany jest telefon. W modelu, w którym aparat tylny został zwielokrotniony, można uzyskać jeszcze lepszą jakość. Czujnik oświetlenia ułatwi dobranie parametrów, a podwójny aparat lepiej wszystko uwieczni.

Różnice pomiędzy Xiaomi Pocophone F1 a nowymi modelami

Istotne zmiany pomiędzy Xiaomi Pocophone X3 a starszym modelem to przede wszystkim bezproblemowo działający czytnik linii papilarnych, lepszy układ graficzny adreno (idealny dla graczy!) i nowoczesny procesor. Producent zadbał też o to, aby bateria zapewniała dłuższy czas pracy.

Może Ci się również spodoba