Najszybszy Internet mobilny w 2017 roku w Polsce? Znamy zwycięzców

Na łamach portalu RFBenchmark.pl opublikowano podsumowanie Rankingu Operatorów Komórkowych w Polsce. Można się z niego dowiedzieć, jak prezentowała się jakość świadczonych usług i oferowana prędkość Internetu mobilnego przez głównych operatorów komórkowych w Polsce.

Zgodnie z obserwacjami specjalistów, rok 2017 minął pod znakiem inwestycji w sieci mobilne. Wszyscy operatorzy włożyli spore środki finansowe w poprawę infrastruktury. Ich zabiegi znalazły swoje odzwierciedlenie w wynikach rocznego podsumowania stworzonego na podstawie pomiarów użytkowników aplikacji RFBenchmark.

Szybkość internetu ranking

W kategorii szybkości pobierania danych przez większą część roku na prowadzeniu była sieć Orange. Pomarańczowy operator był liderem pod względem szybkości ściągania plików ośmiokrotnie. Użytkownicy Orange najwięcej radości z Internetu mobilnego mieli w czerwcu, gdy średnia szybkość pobierania danych osiągnęła 31,37 Mbps.

Ciekawszą sytuację odnotowaliśmy w kategorii średniej szybkości wysyłania plików. Tutaj Orange rywalizował najczęściej z siecią Plus. Orange w tej kategorii triumfował pięć razy, Plus z kolei okazywał się najlepszy aż siedem razy. Sieć należąca do Grupy Cyfrowy Polsat rekordowe wyniki osiągnęła w czerwcu i lipcu, gdy możliwe było wysyłanie plików ze średnią szybkością 16,80 Mbps.

Trzecim badanym przez użytkowników aplikacji RFBenchmark współczynnikiem był Ping. W tej kategorii najlepszy wynik najczęściej osiągał Orange (sześciokrotnie).

Może Ci się również spodoba