Dużo nowych stacji bazowych w Play na początku roku 2023

Przywykliśmy do tego, że końcówka roku to okres, w którym Play uruchamia najwięcej stacji bazowych. Jakby tego było mało to początek 2023 również jest tak dobry! Tylko w styczniu udało się uruchomić w Play aż 81 nowych stacji bazowych!

Szczególnie mocno rozwinięto infrastrukturę w województwie mazowieckim. W samej Warszawie zespołowi Techniki udało się uruchomić stacje w wielu dzielnicach: Białołęka, Bemowo, Mokotów, Śródmieście czy Wola. W tzw. obwarzanku stolicy, czyli w miejscowościach wokół Warszawy, Play poprawił zasięg w Kobyłce, Legionowie, Markach, Milanówku, Ożarowie Mazowieckim, Piasecznie i Pruszkowie.

play zasięg stacje 2023

W styczniu, jak w poprzednich miesiącach, nowe stacje powstawały w całej Polsce. Z dużych miast udało nam się jeszcze uruchomić nowe stacje m.in. w Gdańsku, Gdyni, Kielcach, Krakowie, Olsztynie, Opolu oraz Zabrzu.

Styczeń to miesiąc, kiedy rozpoczynają się ferie zimowe i wielu z klientów przebywa w górach. Dlatego tym mocniej cieszy też fakt, że udało się w tym okresie uruchomić nową stację bazową w Zakopanem, która z pewnością poprawi zasięg w zimowej stolicy Polski i ułatwi korzystanie z telefonów.

A do jakich miejscowości (powyżej 1 tysiąca mieszkańców) Play dotarł z zasięgiem LTE w styczniu? Oto ich lista:

źródło: play.pl

Może Ci się również spodoba