Drukowanie w domu bez komputera? Teraz to możliwe!

Wystarczy Ci telefon (smartfon) lub tablet, by we własnym domu wydrukować wszystko, czego potrzebujesz. Technologia wciąż się rozwija i jeżeli Twój telefon współgra z drukarką, którą posiadasz, wydrukujesz potrzebne materiały (tekst bądź zdjęcia). Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na wydruk zdjęć i dokumentów za pomocą telefonu.

Czy wiesz, jak drukować z telefonu?

Zastanawiasz się jak drukować z telefonu? Aby móc drukować bezpośrednio z telefonu (smartfona) potrzebujesz mieć w nim zainstalowany system operacyjny Android lub iOS. Ważne jest również zsynchronizowanie sieci internetowej (Wi-Fi) telefonu z drukarką. Drukowanie mobilne jest możliwe za pomocą usługi Google Cloud Print, gdy masz Androida, lub za pomocą AirPrint, gdy posiadasz urządzenie od Apple.

Gdyby drukarka, którą posiadasz, mimo wszystko potrzebowała zainstalowania aplikacji wymaganej przez producenta drukarki, wówczas musisz taką apkę zainstalować w swoim smartfonie. Po tych czynnościach wprowadź w ustawieniach nowe urządzenie, czyli drukarkę. W menu zainstalowanej aplikacji wybierz opcję drukowania i gotowe. Na przykład drukarki firmy HP oferują taką możliwość, wystarczy drukarka HP, toner do drukarki HP i odpowiednia aplikacja umożliwiająca druk z telefonu.

Dlaczego warto drukować za pomocą telefonu

Drukowanie za pomocą telefonu bardzo często jest po prostu szybsze i wygodniejsze. Współcześnie większość ruchu w Internecie odbywa się za pomocą urządzeń mobilnych. Dlatego też producenci drukarek wyszli naprzeciw oczekiwaniom klientów oferując apki umożliwiające wydruk plików bezpośrednio z poziomu smartfona. Wydruk dokumentów, które otrzymujesz na maila, wydruk stron internetowych, które nie są czytelne na smartfonie lub drukowanie zdjęć bezpośrednio po zrobieniu ich smartfonem. To wszystko jest teraz możliwe dzięki „drukowaniu za pomocą telefonu”! Trzeba przyznać, że w szczególności drukowanie zdjęć bezpośrednio po ich wykonaniu aparatem w smartfonie brzmi bardzo atrakcyjnie.

Podsumowując, dzięki drukarkom umożliwiającym druk bezpośrednio z poziomu smartfona możesz drukować szybko i wygodnie wszystko co tylko potrzebujesz.

Źródło zdjęcia:

Daniel Krason / Shutterstock.com

Może Ci się również spodoba