Czy Huawei P50 czymś nas zaskoczy?

Huawei P50 to flagowiec chińskiego giganta, który po wielu przebojach w końcu trafia również i na europejski rynek, po ponad pięciu miesiącach od oficjalnej premiery w kraju producenta. Czy i tym razem smartfon Huawei w nowym wydaniu może nas zaskoczyć? Przekonajmy się.

Huawei P50 – świetne parametry

Flagowe smartfony Huawei P już od początku funkcjonowania na rynku europejskim zawsze wzbudzały duże poruszenie wśród fanów nowoczesnych technologii i nowinek technicznych. I w obecnym przypadku, premiery długo nadchodzącego Huawei P50 możemy być pozytywnie zaskoczeni tym, jakie podzespoły zostały umieszczone w tej schludnej i nowocześnie wyglądającej obudowie.

Producent zdecydował się na premierę trzech wariantów smartfona, odpowiednio Huawei P50, Huawei P50 Pro, a także innowacyjny Huawei P50 Pocket. Każdy z nich może pochwalić się prawdziwie potężnym procesorem Snapdragon 888, który w pełni wystarczy na zaawansowaną obsługę ciężkich aplikacji lub gier mobilnych. W zależności od wybranego modelu możemy liczyć na 8 lub 12 GB pamięci RAM, a przestrzeń dyskowa na nasze pliki, zdjęcia i dane to odpowiednio 256 lub 512 GB. A zatem podstawowa specyfikacja smartfona robi duże wrażenie, dokładając jeszcze fakt, że w podstawowym wariancie, bateria ma pojemność około 4000 mAh (Pro i Pocket wyposażone są w jeszcze lepszą baterię), a technologia szybkiego ładowania gwarantuje nam moc nawet 40W.

Huawei zadbało również o zastosowanie najwyższej klasy aparatu. W modelach napotkać możemy aparat z trzema obiektywami: obiektyw główny, obiektyw szerokokątny, a także innowacyjny i autorski obiektyw opracowany w technologii XD Optics oraz XD Fision Pro.

Pierwszy telefon składany od P50

To, co na pewno zaskoczyło wszystkich fanów marki Huawei to premiera zupełnie nowego, innowacyjnego modelu telefonu o nazwie Huawei P50 Pocket. Jest to coraz popularniejszy obecnie telefon typu clamshell – dobrze znany z zamierzchłych czasów telefon składamy.

Dotychczas na polskim rynku mogliśmy już podziwiać tego typu techniczne ciekawostki, chociażby w przypadku premiery Samsung Galaxy Flip 3 czy Oppo Find N. Jednak Huawei P50 Pocket to pod względem wizualnym zdecydowanie najpiększniejszy telefon tego typu, jaki obecnie oferuje nam rynek telefonii komórkowej. Telefon złożony posiada obudowę złożoną z dwóch okręgów, w których uzyskujemy najważniejsze informacje o godzinie, nowych powiadomieniach i innych danych, które są dla nas najważniejsze. Sam w sobie złożony telefon robi piorunujące wrażenie, a po rozłożeniu go nie znajdziemy nawet najmniejszej szczeliny. To prawdziwa innowacja na rynku.

Huawei P50 Pocket wyposażony jest w panel OLED mierzący 6.9 cala. Pod względem parametrów technicznych model ten w żadnym stopniu nie odstaje od swojego rodzeństwa z rodziny P50.

Ceny Huawei P50

Ku rozczarowaniu wszystkich tych, którzy szczerzą sobie zęby na nowe modele Huawei P50 – nieoficjalne dane o cenach mogą zmusić nas do porzucenia pomysłu zakupu urządzenia w dniu premiery. Zgodnie z informacjami, standardowy model Huawei P50 to koszt około 3400 – 3600 złotych w zależności od wariantu. Ulepszona wersja smartfona w wersji Huawei P50 Pro wyceniana jest na około 5500 złotych, podczas gdy innowacyjny model Huawei P50 Pocket to cios dla naszych kieszeni w wymiarze 7400 złotych.

Jak zatem widać, Huawei odchodzi od trendu oferowania tańszych smartfonów o doskonałych parametrach technicznych. Za nowego flagowca chińskiego giganta przyjdzie nam zapłacić całkiem wysoką sumę.

Może Ci się również spodoba