Wymiana szybki w smartfonie może być trudna i czasochłonna, a także wymaga specjalnych narzędzi i umiejętności. W związku z tym, jeśli nie masz doświadczenia w naprawach elektronicznych, zalecam skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu.

Jeśli jednak chcesz spróbować samodzielnie wymienić szybkę w smartfonie, oto kilka kroków, które możesz wykonać:

  1. Wyłącz telefon i usuń kartę SIM oraz kartę pamięci (jeśli jest).
  2. Zdejmij obudowę telefonu, korzystając z narzędzi dostępnych w zestawie naprawczym, lub specjalnego otwieracza telefonów.
  3. Otwórz smartfon, usuń wszystkie śruby i podkładki, które utrzymują szybkę w miejscu.
  4. Odklej szybkę z wyświetlacza za pomocą narzędzi do usuwania kleju lub taśmy klejącej.
  5. Włóż nową szybkę na miejsce starej i dokładnie ją umieść. Upewnij się, że szybka jest równomiernie przylegająca do ekranu.
  6. Umieść wszystkie elementy, które zostały usunięte wcześniej, w odwrotnej kolejności, w jakiej je usunięto.
  7. Przetestuj telefon, upewnij się, że wszystko działa poprawnie, a nowa szybka jest zamontowana w sposób bezpieczny i stabilny.

Ważne jest, aby pamiętać, że wymiana szybki w smartfonie może być skomplikowana i ryzykowna. Dlatego, jeśli nie jesteś pewien, co robisz, lepiej skonsultować się z profesjonalnym serwisem, który będzie miał niezbędne narzędzia i doświadczenie, aby dokonać tej naprawy.


Korzystaj wygodnie ze swojego smartfona i sprawdź ofertę abonamentu komórkowego w Hayah, już za 1 zł przez pierwszy miesiąc.